18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Düğüncübaşı kütüphanesine kavuştu!
Lüleburgaz # 19 Ocak 2018 Cuma 07:40

Orhan KONYALI

Düğüncübaşı İlk ve Ortaokulu’na Hacı Zeynep Yandı isimli vatandaşın desteği ile kütüphane yaptırıldı.

Köy okuluna kazandırılan kütüphanenin açılışı Lüleburgaz İlçe Milli eğitim Müdürü Nedim Çetin tarafından Çarşamba günü yapıldı.

Kütüphanede 1000’den fazla kitap olduğu ve öğrencilerin dışında köy halkına da hizmet vereceği belirtildi.

Açılışta ayrıca hayırsever Hacı Zeynep Yandı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından plaket verildi.

Kütüphane açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Çetin, kitap okumanın ve kütüphanelerin önemine vurgu yaparak, kütüphanenin öğrencilere ve Düğüncübaşı köyüne hayırlı olmasını diledi.

“KÜTÜPHANELER EN ÖNEMLİ MEKANLAR”

Konuyla ilgili konuşan Okul Müdürü Yusuf Evrensel: “Kitaplar ve kütüphaneler, bizim köklerimizde, geçmişimizde ve günümüzde elde ettiklerimizi, biriktirdiklerimizi, bildiklerimizi, öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktarmaktaki en önemli mekanlardır. Kitaplar sayesindedir ki bütün bir kültür gelecek nesillere aktarılabilmektedir. Biz eğer bugün ülke olarak ayakta duruyorsak, geçmişimize ait kültür mirasına sahip bir millet oluşumuzdandır. Kültür birikimleri olmayanlar, kültüre hizmet edemeyenler başka kültürlerin etkisi altında kalmaya mahkum oluyor, o yüzden mutlaka okumalıyız. Kütüphaneler cahillikle savaşmanın ve aydınlanmanın olduğu mekanlardır, bunu unutmamalıyız. Ayrıca hayırsever Hacı Zeynep Yandı ve İlçe Milliği Eğitim Müdürü Nedim Çetin başta olmak üzere, kütüphanenin donatımına katkı sağlayan Düğüncübaşı Köy Muhtarı Fikret İlhan’a, Cengiz Mengüç’e, Mustafa Sever’e, Süreyya Özkan’a, Yavuz Kenar’a ve Doğa Kolejine teşekkür ederiz.’dedi.

 

Bu haber 748 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter