02 Mart 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepirtepe’de İngilizce münazara
Lüleburgaz # 19 Ocak 2018 Cuma 07:44

Tevfik İŞÇİ

Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde 9. sınıfların katıldığı İngilizce münazara etkinliği düzenlendi.

Öğrenciler için güzel ve heyecan verici bir deneyim olan münazarada “Bilgisayarlara bağımlıyız” konusu işlendi.

Münazara kapsamında her sınıftan gönüllü öğrencilerin katılımları ile iki grup oluşturuldu. Bir grup münazara fikrini savunurken, diğer grup ise bu fikre karşı çıktı.

Fikri savunan grupta 9-A’dan Yiğit Taşöz, 9-B’den Ata Alp Şimşek, 9-C’den Furkan Kılıç ve 9-D’den Büke Burkay Güner yer alırken, fikre karşıt görüşte olan grupta ise 9-A’dan Enez Yusuf Üstübeç, 9-B’den Enes Köşeli, 9-C’den Başar Alp Sağlam ve 9-D’den Koray Aydemir yer aldı.

Tartışma etkinliğinde üç bölüm yer alırken, birinci bölümde sırayla her grup kendi fikirlerini ifade etti.

İkinci bölümde gruplar karşıt gruba sorularını sorup, kendi fikirlerini kanıtlamaya çalıştılar.

Son bölümde ise etkinliği seyreden öğrenciler gruplara sorularını sordu ve gruplardaki öğrenciler soruları yanıtladı.

10-A sınıfından Kubilay Durmaz ise münazarayı moderatör olarak yönetti.

Münazaranın sonunda ise sürpriz bir karaoke bölümü yer aldı. 9-B sınıfından Enes Köşeli ile 9-C sınıfından Betül Mutlu karaoke şarkısı söylediler. Ayrıca 9-C sınıfı toplu olarak başka bir şarkıyı hep birlikte söyledi.

Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu ile Okul Müdür Yardımcıları Erol Söylemez ve Cem Aktan da münazara etkinliğini takip etti.

Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu, etkinliğin sonunda bir konuşma yaparken, münazarada yer alan tüm öğrenciler ile 9. sınıf İngilizce öğretmenleri İlker Güler, Nesrin Tosun ve Özlem Eralp Kaya’ya teşekkür etti.

Keyifli ve bir o kadar da etkili olan münazaranın öğrenciler için güzel bir deneyim olduğunu belirten Toklu, “Bilindiği gibi yenilenen müfredatla birlikte 9. sınıflar için zorunlu İngilizce dersleri 6 ders saatinden 4 ders saatine düşürülmüştü. Bizde İngilizce zümre öğretmenleri ile birlikte aldığımız kararla 9. sınıflar için haftalık 4 ders saati seçmeli İngilizceyi aldık. Şimdi 4 zorunlu ve 4 seçmeli olmak üzere haftada 8 ders saati İngilizce dersimiz mevcut. Bu sayede öğrencilerimiz İngilizceyi konuşma derslerinde kullanma şansı elde etmiş oldular. Öğrencilerimizin İngilizce iletişim kurabildiklerini ve kendilerini İngilizce ifade edebildiklerini görmek mutluluk verici” diye konuştu.

Önümüzdeki dönemde de daha farklı İngilizce etkinliklerini daha sık düzenleyeceğiz diyen Toklu, “Biz küresel bir dil olarak İngilizcenin öneminin ve gerekliliğinin farkındayız. Öğrencilerimiz hangi mesleği seçerse seçsinler, onların İngilizceyi etkili bir şekilde kullanmaları gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Bu haber 2080 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter