18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Ton başına 38 lira alacaklar!
Edirne # 30 Ocak 2018 Salı 09:28

Edirne Katı Atık Yönetim Birliği (EDİKAB), 2018 yılının ilk toplantısını Edirne Belediye Başkanı ve EDİKAB Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Gündemin dördüncü maddesi bertaraf ücretlerinin görüşülmesi konusu oldu.

EDİKAB tarafından bir süre önce yapımı gerçekleştirilerek hizmete sunulan Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ni işleten firmaya birliğe üye olan hiçbir belediyenin ve İl Özel İdare’nin sözleşme gereği bertaraf ücreti ödemediğini belirten Edirne Belediye Başkanı Gürkan; “Ancak birliğe üye olmayan çeşitli işletmeler de gerek kamu gerek özel sektör olsun ürettikleri katı atıkları başka bir çöplük olmadığı için buraya dökmek zorundalar. Bertaraf ücreti almamız ve ne kadar almamız konusunda bir karar vereceğiz. Buradan alacağımız her kuruş, işletmenin cirosuna ortak olduğumuz için birliğimize de yansıyacak. Arkadaşlarımız bir çalışma yapmışlar. Ton başına 38 lira 18 kuruş alınmasını teklif ediyorlar” dedi.

Meclis üyeleri, birliğe üye olmayan kurum ve kuruluşlardan bertaraf ücretinin ton başına 38 lira 18 kuruş alınmasını oy birliğiyle kabul etti.

Gürkan ayrıca, Edirne Katık Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ni işleten firmanın çeşitli analizler yaptığını ve bu analizler sonucunda tesislerden öngörülen miktardan daha fazla elektrik üretebileceklerini söyledi.

Bu haber 1794 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter