17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 7°C
Açık
HABER DETAYI
Depoydu konferans salonu oldu!
Lüleburgaz Mehmet Akif Ersoy MTAL’de depodan konferans salonuna çevrilen alan ve yenilenen spor salonu öğrencilerin kullanımına sunuldu.
Lüleburgaz # 13 Şubat 2018 Salı 07:29

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni yapılan Konferans Salonu ve yeniden düzenlenen Spor Salonu dikkat çekiyor.

Öğrencilerine mekansal anlamda modern eğitim sunmayı amaçlayan okul yönetimi, binanın iç yenilemesinin dışında, atıl vaziyette duran eski kazan dairesini son derece modern 120 kişilik bir konferans salonuna çevirdi.

Kapalı Spor Salonu’nda da bir dizi değişiklikler yapan okul yönetimi, öğrencilerine teorik eğitim ve öğretimin yanı sıra, mekansal anlamda da koşulların iyileştirildiğini belirtti.

Okul Aile Birliği ve yardımseverlerin katkılarıyla, 150 metrekarelik alana yapılan konferans salonunda profesyonel ses sistemi ve projeksiyon makinesinin yanı sıra yeni ısınma sistemi de döşendi.

Ekim ayından bu yana kullanılan salonda bilgi yarışmaları, seminerler ve etkinliklere ev sahipliği yapmakla birlikte, aynı zamanda sinema günlerine de olanak sağlıyor.

Okul Müdürü Mustafa Bayrak, okulda eksik olan önemli bir alanı 3 ay gibi bir sürede tamamladıklarını ve konferans salonlarının eğitim ve öğretime katkısının bu kadar yüksek olacağının daha öncesinde farkında olmadıklarını vurguladı.

500 METREKARELİK SPOR SALONU YENİLENDİ

Okuldaki 500 metrekarelik spor salonunda yaptıkları değişiklikleri de aktaran Bayrak, salonda üç radyant ısıtıcının bulunduğunu, çatısının yenilendiğini ve 5 Şubat’tan itibaren öğrencilerin kullanımına sürekli açık olduğunu vurguladı.

Duvarlarında koruma minderleri de bulunan salon, yenilenen soyunma odaları ve ışıklandırmaları da dahil olmak üzere, son haliyle çoğu müsabakalara hizmet verecek durumda bulunuyor.

Okullarındaki etkinlik ve faaliyetlerin kapsamlı bir biçimde sürekli devam edeceğini söyleyen Bayrak, ilerleyen günlerde sosyal, kültürel ve öğrencilerin eğitim öğretim hayatına katkı sağlayacak çalışmaların yer alacağı düzenlemeleri yapacaklarını aktardı.

Bayrak, okulun şu anki halini almasında katkısı bulunan Okul Müdür Yardımcısı Adem Şurğun’a da teşekkürlerini iletti.

Bu haber 1030 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter