18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 7°C
Açık
HABER DETAYI
Kilosu 70 liraya ‘Kılıç’ (VİDEO)
Lüleburgaz # 13 Şubat 2018 Salı 07:50

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Karadeniz Balıkçısı sahibi Sami Küçük, Şarköy açıklarında balıkçı tekneleri tarafından yakalanan kılıç balığını alarak, tezgahında sergiledi. Kılıç balığını görenler ise önce şaşırdı sonra yakından inceledi.

Geçtiğimiz günlerde de getirdiği camgöz cinsi köpekbalığı ile ilgi odağı olan Karadeniz Balıkçısı bu kez de kılıç balığı ile vatandaşların ilgisini topladı.

Sami Küçük, dün sabah saatlerinde Şarköy açıklarında balıkçılar tarafından yakalanan yaklaşık 100 kilo ağırlığındaki kılıç balığını tezgahında satmak için satın aldı.

Sabah 09:00 itibariyle de 2 metre 30 santim uzunluğundaki kılıç balığını tezgahına koyan Küçük, sergilemeye başladı.

Dükkanın önünden geçen birçok kişi de kılıç balığını görerek durup yakından incelerken, bazıları da hemen telefonlarını çıkarıp fotoğraf çekti.

Görenlerin ilk etapta şaşırdığı, gerçek olup olmadığı arasında tereddütte kaldığı kılıç balığı dün gün sonunda ise tadına bakmak isteyen müşterilerin siparişleri üzerine parçalanarak satıldı.

KİLOSU 70 LİRADAN SATILDI!

Karadeniz Balıkçısı sahibi Sami Küçük, gazetemize yaptığı açıklamada ilk kez böyle büyük bir kılıç balığını tezgahına getirdiğini söyledi.

Lüleburgazlıların televizyonlarda, belgesellerde, gazetelerde gördüğü kılıç balığını vatandaşların görmesi için satın alıp sergilediğini belirten Küçük, kilosunu ise 70 liradan sattıklarını ifade etti.

Lüleburgaz’da ilkleri vatandaşın ayağına getirdiklerini dile getiren Küçük, “Bu kılıç balığı yaklaşık 100 kilo ve 2 metre 30 santim uzunluğunda. Böylesi zor görünür. Bizde bunu vatandaşlarımız ile paylaşmak için alıp tezgahımızda sergiledik. Bizim burada insanlar böyle büyüğünü ancak televizyon kanallarında belgesellerde görebilirdi. Biz bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Gören vatandaşlar önce şaşırıp kaldı. Sonra yakından inceledi. Gerçek olduğuna inanmayanlar oldu. Çocukların bazıları kılıcından korktu. Ama ilgi çok fazlaydı. Herkese teşekkür ederiz. Alıp tadına bakanlara da afiyet olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 973 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter