25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Borsa’dan ‘Reform’ toplantısı
Kırklareli # 19 Şubat 2018 Pazartesi 10:19

Metin KARAKUŞ

Babaeski Ticaret Borsası’nda,”Yeni hayata geçen reformlarla ilgili bilgilendirme toplantısı” düzenlendi.

Babaeski Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Kırklareli İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ümit Ortan, Babaeski Vergi Dairesi Müdürü Tahsin Ak, Babaeski İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İsmail Küçük, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ergin Okan Deniz, Siyasi Parti Temsilcileri, Birlik, Oda, Kooperatif ve Dernek Başkanları, Banka Müdürleri, Mali Müşavir ve Serbest Muhasebeciler, Sanayici ve birçok meslek grubundan İş adamları katıldı.

Bilgilendirme Toplantısı, Babaeski Ticaret Borsası Toprak Analiz Laboratuarı Sorumlusu Ziraat Mühendisi Çisem Tuncel’in, program sunumunun ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile birlikte başladı.

Yeni hayata geçen reformlar bilgilendirme toplantısının sunumu, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Mevzuat Komisyon Başkanı ve ABİGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Özün, tarafından yapıldı.

Özün, bilgilendirme toplantısı öncesi yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi. “Zeytin Dalı Harekâtında şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Dualarımız, vatan için canlarını ortaya koyan kahraman askerlerimizle beraberdir. Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki; ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir. Bu zor dönemlerde bile Anadolu Kardeşliğine olan inancımız sarsılmayacaktır. Vatanı korumak için canlarını feda eden kahraman askerlerimize şahsım adına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, milletimize başsağlığı diliyorum. Ayrıca, aynı operasyon kapsamında yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum.”

Özün, daha sonra sine vizyon eşliğinde, bugüne kadar hayatın kaybeden Babaeski Ticaret Borsa’sında Yönetici ve Üye olarak görev yapan iş adamlarının görsel sunumlarını yaparak, bir kez daha minnet ve şükranla andı.

TOBB olarak, Türkiye’yi ilk 20’ye yükseltecek eylem planını hazırladıklarını belirten Özün, yaklaşık 1 saat 45 dakika süren Yeni hayata geçen reformlar ile ilgili bilgilendirme sunumunda üyelerini yakından ilgilendiren çok önemli konulara değindi.

Büyük reform alanlarının başında; Şirket Kuruluş İşlemlerinin geldiğini belirten Özün, İcra-İflas Mevzuatı, İnşaat İzinleri ve Tapu İşlemleri, Ticari Davalar, Dış Ticaret İşlemleri, Finansmana erişim ve Vergi Beyannamelerinin birleştirilmesinin geldiğini söyledi.

Yeni hayata geçen reformlar bilgilendirme toplantısının sunumunun ardından ise 2017 yılı içerisinde Babaeski Ticaret Borsa’sına en fazla tescil işlemi ödeyen iş adamları ve şirket yetkililerine plaket verildi.

Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Mevzuat Komisyon Başkanı ve ABİGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Özün’e, plaketini Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı verdi.

Başkan Hacı, burada yaptığı konuşmasında Yeni hayata geçen reformlarla ilgili bilgilendirme toplantısının çok yararlı geçtiğini belirterek, “Böyle güzel bir toplantı düzenlediği için ve değerli iş adamlarını bizimle buluşturduğu için ben Sayın Fahrettin Özün’e teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra ise sırası ile; Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Mevzuat Komisyon Başkanı ve ABİGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Özün, iş adamı Hakkı Vardar’a, Babaeski Vergi Dairesi Müdürü Tahsin Ak, Okan Deniz Un ve Gıda San. Tic.A.Ş. Sahibi ve aynı zamanda Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ergin Okan Deniz’e, Babaeski Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Melis Sezer, Kahraman Agro Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti.’ye, Kırklareli İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ümit Ortan, C.T.O Ekin Tarım Ürün Tic. Ltd. Şti.’ye, Babaeski İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İsmail Küçük, Mehmet Sezer Sakınır’a, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Mustafa Sevim’e, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Adnan Kalender’e ise Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Bağrıvatan tarafından plaket verildi.

Plaket töreninin ardından ise gelen davetlilere kokteyl ikram edildi.  

Bu haber 1485 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter