26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Şehit evladın hatıraları bu odada!
Edirne # 13 Mart 2018 Salı 07:34

Geçen yıl Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Yunus İşcan’ın Hayrabolu ilçesinde yaşayan ailesi, evin bir odasını oğullarının fotoğrafları, belgeleri, takdirnameleri, cep telefonu, madalyası, üniforması, künyesi, kullandığı çatal kaşığı, şapkası ve saatiyle donatarak "anı köşesi" haline getirdi. 

İşcan ailesi, şehit Yunus İşcan'ın eşyalarının bulunduğu odanın girişine de oğullarının fotoğrafının bulunduğu "kalbimizdesin" yazılı pano astı. 

 Şehit annesi Havva İşcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinin bir odasını, anısını yaşatmak amacıyla şehit oğlunun hatıralarıyla donattıklarını söyledi. 

Şehit olmadan önce oğlunun kendisini telefonla aradığını anlatan İşcan, "Bana, 'anne dua et, vedalaşalım, hakkını helal et, ben şehit olmaya gidiyorum' dedi. Ben de 'Yunus öyle deme' dedim bir daha da görüşemedik. Ertesi sabah bütün bahçemiz askerle doluydu. Oğlumun şehadet haberini aldım." dedi.

Oğlunun ardından hala gözyaşı döktüğünü ifade eden İşcan, sık sık hazırladıkları odaya giderek oğluna olan hasreti, kalan eşyalara dokunarak gidermeye çalıştığını kaydetti.

"KOKUSU HALA ELBİSELERİN ÜZERİNDE"

Oğlunun şehit olmadan önce çıkardığı kıyafetin de odada bulunduğunu vurgulayan İşcan, şunları kaydetti: 

"Oğlum şehit olmadan bir kaç saat önce üzerinde bulunan kıyafetinde hala kokusu var. Çocukluğundan şahadetine kadar birçok hatırasını evimizin odasında sergiliyoruz. Evladımın acısını hatıralarıyla dindirmeye çalışıyorum. Oğlum geçen yıl şehit oldu. Acısını hala yüreğimde hissediyorum. Bu odayı hazırlayarak oğlumuzun hatırasını yaşatmak istedik."

İşcan, evlerine gelen ziyaretçilerin ve misafirlerin de odayı görmek istediğini anlattı. 

İSTEYEN HERKES ZİYARET EDEBİLİYOR

Baba Yavuz İşcan da şehit babası olmanın gururuyla ayakta durabildiklerini ifade etti. 

Şehitliğin en yüksek mertebelerden biri olduğunu ve herkese nasip olmayacağını dile getiren Yavuz İşcan, "Evladımızın acısını hatıralarıyla dindirmek için bu odayı hazırladık." dedi.

Şehit babası Yavuz, dileyen herkesin hazırladıkları odayı ziyaret edebileceklerini sözlerine ekledi.

AA

Bu haber 2086 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter