25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Hedefimiz 50 bin ton”
Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var, 1 Nisan’da yapılacak olan borsa seçimlerinde yeniden başkanlığa aday olduğunu açıklayarak, yeni dönemde depolama kapasitesi hedefinin 50 bin ton olduğunu söyledi.
Lüleburgaz # 26 Mart 2018 Pazartesi 07:39

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Ticaret Borsası’nın organ seçimlerinin 6 ay uzatılmasının ardından yeni tarih 1 Nisan 2018 olarak belirlenirken, mevcut başkan Kenan Var yeniden başkanlığa adaylığını açıkladı.

Var, 2009 yılında temellerini attıkları tesisi her geçen gün geliştirdiklerini belirtip, yeni dönemde hedeflerinin 50 bin depolama kapasitesi olduğunu ifade etti.

Lüleburgaz Ticaret Borsası olarak Trakya’nın 1’inci Lisanslı Depoculuk Hizmeti’ni Lüleburgaz’ a kazandırdıklarını aktaran Var, Türkiye’de ise öncü bir borsa olduklarını dile getirdi.

Ortaklardan kendisine ve listesine destek beklediğini söyleyen Var, Lüleburgaz Ticaret Borsası’nı 4 yıl süreyle yönetmeye aday olduklarını belirterek şunları kaydetti; “Türkiye’de 113 adet Ticaret Borsası bulunmaktadır. Lisanslı Depolarda oluşan Elektronik Ürün Senetlerinin alım satımının yapıldığı ELÜS alım satım platformu da Türkiye’de sadece 8 borsada bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini de Lüleburgaz Ticaret Borsası’na kurduk. 2007 yılında Durak Mahallesi’nde aldığımız arsa ile başlayan süreçte 2009 yılında arsamıza temellerini attığımız tesisimizde şu anda 35 bin tonluk buğday depolama kapasitesiyle hizmet veriyoruz. Hedefimiz bunu 50 bin tona çıkarmaktır. Yaptıklarımız ortada ve daha yapacaklarımız var. Ruhsatını aldığımız 15 bin tonluk lisanslı deponun son ayağı olan 5 adet 3 bin tonluk depolarımızı yapacağız.”

YENİ HİZMET BİNASINDA SON RÖTUŞLAR

Borsa Başkanı Kenan Var, inşa ettirdikleri yeni hizmet binasında da son rötuşların yapıldığını açıklayarak; “Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binası 3 milyon 200 bin TL’ye mal oldu. Son rötuşlarını yapıyoruz. İçerisinde 200 kişilik konferans salonu ve elektronik ortamda alım satımı yapılabilecek platformumuz oluşturulmuştur. Niyetimiz bu yıl ürün senetlerini platformumuzda satmaktır. Artık ne yapacak yerimiz ne yapacak işimiz var. Bundan sonra Lisanslı Depoyu iyi yönetip para kazanma zamanıdır. Başka aday olsa da olmasa da seçime katılım bekliyoruz. Ortaklarımızdan beni ve listemi desteklemenizi canı gönülden diliyorum. Kenan Var olarak Ticaret Borsası seçimlerinin Ticaret Borsamız için hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Ben ve ekibim Lüleburgaz Ticaret Borsasını 4 yıl süreyle yönetmeye adayız” dedi.

Bu haber 1271 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter