17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 7°C
Açık
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2017/1279 ESAS
BİB: 2018/103 BASIM: 11.04.2018
Resmi İlanlar # 11 Nisan 2018 Çarşamba 07:07

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 639 Ada, 551 Parsel, GÜNDOĞU Mahalle/Köy, ÇOBAN YOLU İSTANBUL ASFALTI ARASI Mevkii, ZEMİN KAT 2NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Betonarme karkas niteliğindeki 5 katlı yapının zemin katında ,Ata caddesinden,sol tarafında bulunan 2 nolu mesken 90m²yüzölçümündedir.Ana bina için 14.05.1992 tarihinde yapı ruhsatı alınmış olup, mesken için 14.12.1994 tarihinde yapı kullanma izin belgesi tanzim edilmiştir.Meskensalon ,3 oda ,mutfak,banyo,hol ve tuvaletten oluşmaktadır.Salonun ve odaların taban döşemeleri marley ile kaplı,duvar yüzeyleri plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı mermer,dolapları suntale kaplamadır.Holün tabanı seramik,duvarları plastik boyalıdır.Banyonun tabanı seramik,duvarları fayans olup,banyoda,küvet,klozet ve lavabo yer almaktadır.Konutta bulunan pencere doğramaları pvc,kapı doğramaları ahşap yağlı boyalıdır.Ana bina doğalgaz bulunmasına rağmen meskende doğalgaz bulunmamaktadır.Ana yapı asansörsüzdür.Giriş kapısı çeliktir.Pencere doğramalarında demirden yapılmış korkuluklar bulunmaktadır.Taşınmaz şehrin doğu tarafında yer almaktadır.Çevresinde borsa okulu,sağlık ocağı bulunmaktadır.

Adresi                          : Gündoğu(Yeni Adı Atatürk)Mahallesi Ata Caddesi ,Suyolcu Sitesi B Blok ,Zemin Kat 2 Numaralı Bağımsız BölümLüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 90 m2Arsa Payı    : 2/50

İmar Durumu             : İnşaat tarzı TAŞINMAZ TASDİKLİ İMAR PLANI İÇİNDE AYRIK NİZAM 5 KAT %40 TABAN ALANLI KONUT BÖLGESİNDEDİR.

Kıymeti                        : 115.371,00 TL                             KDV Oranı      : %1

Kaydındaki Şerhler    : Diğer : Y.Planı:04/05/1994

1. Satış Günü              : 08/06/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü              : 03/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1279 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2018

 
     

 

Bu haber 339 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter