22 Ekim 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
2 Burgaz takımı ilk 8’de
Spor # 11 Nisan 2018 Çarşamba 07:13

Tevfik İŞÇİ

Türkiye Briç Federasyonu Trakya Bölgesi Briç kulüpleri takım elemeleri geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Edirne illerini kapsayan Trakya elemlerine tescilli ve briç branşı bulunan 25 kulüp katıldı.

Kırklareli’den turnuvaya Kırklareli GSK ile Kırklareli Belediyesi, Babaeski’den Babaeskispor katılım sağlarken Lüleburgaz’dan ise Lüleburgaz Briç Spor Kulübü, Lüksad, Ulusder, Traker, Kentspor ve Genkad takımları katıldı.

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) yapılan müsabakalar sonucunda  Tekirdağ Süleymanpaşa şampiyonluğa ulaştı. İkinci Edirne GSK, üçüncü Çorlu Belediye, dördüncü Lüleburgaz Briç Spor Kulübü, beşinci Lüleburgaz Ulusder, altıncı Uzunköprü, yedinci Çerkezköy Dinamik ve sekizinci Edirne Belediyesi oldu.

İlk 8’de iki Lüleburgaz ekibinin de yer aldığı Trakya elemelerinde, bu sekiz takım Temmuz ayında Eskişehir’de yapılacak şampiyonada Trakya bölgesini temsil edecekler.

Kırklareli Briç il temsilcisi Osman Can turnuvanın ardından gazetemize yaptığı açıklamada, “İlimizde Briç Branşı tescil edilmiş dokuz kulübünde şampiyonaya katılmış olması ve Lüleburgaz Briç Spor Kulübü ile Ulusder kulüplerinin başarısı bize gurur vermiştir. Ayrıca Trakya’da  faaliyet gösteren 25 Briç kulübün sporcularının Lüleburgaz’da bir araya gelmesini sağlayan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’a briç sporuna vermiş olduğu katkıdan dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi.

Bu haber 483 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx