18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 7°C
Açık
HABER DETAYI
Babaeski TEMA’dan 42 fidan
Kırklareli # 14 Nisan 2018 Cumartesi 07:20

Metin KARAKUŞ

TEMAVakfı Babaeski Temsilciliği, “Orman Haftası” etkinlikleri kapsamında 42 adet fidan dikti.

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Zübeyde Hanım Ana Okulu yanındaki boş alanda yapılan fidan dikme etkinliğine, TEMA Vakfı Babaeski Temsilcisi Ahmet Dülger, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, Bulgaristan Türkleri Derneği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan, Türk Hava Kurumu Babaeski Şube Başkanı Metin Karakuş, Babaeskispor Briç Takım Kaptanı Feyzi Şen, Mahalle Muhtarları ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Gülbardak, Nesibe Çekinmez, Pınar Alban katıldı.

TEMA Vakfı Babaeski Temsilcisi Ahmet Dülger, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; “42 adet akasya ve dış budak fidanı ektik, aslında 80 adet fidanımız vardı ama bazı yerlerde hala su var. Onları da daha sonra ekeceğiz. Bu konuda bize destek olan Babaeski Belediye Başkanlığına, Park ve Bahçeler Müdürü Türkan hanıma, merkez ilçe mahalle muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine çok teşekkür ediyoruz. Özellikle bu yıl ağaçların hunharca katledildiği böyle bir dönemde fidan dikip ve fidanları toprakla buluşturmak bizim için çok değerli. Çünkü fidanlar, ağaçlar, bizlerin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği, o gözle bakıyoruz. Bundan sonra da fidan dikmeye devam edeceğiz” dedi.

Etkinliğe katılan CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu ise; “Her şeye rağmen bu ülke için güzel bir şeyler yapmaya çalışan ve ayakta kalabilen en etkili çevre ve doğa dostu sivil toplum kuruluştan biri olan TEMA’ya, bu güzel etkinliği düzenlediklerinden dolayı şahsım ve CHP İlçe Örgütüm adına çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yapacağı çalışmalarında da üstün başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Fidan dikme etkinliği sonrasında, Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir, Miraç Kandili dolayısıyla etkinliğe katılanlara lokma dağıttı.

Bu haber 425 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter