17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 7°C
Açık
HABER DETAYI
Şehitlerin adı zeytinlerde yaşayacak!
Kırklarelili şehit Göktan Özüpek ve Afrin şehitleri için Kırklareli Üniversitesi kampüsüne 50 adet zeytin, 250 adet çam fidanı dikildi.
Kırklareli # 16 Nisan 2018 Pazartesi 07:48

Haber Merkezi

Kırklareli Üniversitesi Kayalı Yerleşkesinde, Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Astsubay Piyade Üstçavuş Göktan Özüpek ve Afrin Şehitleri anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen “SED Etkinliğinin Arttırılması Okul Destek Projesi” kapsamında Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

13 Nisan Cuma günü düzenlenen fidan dikim programına; Şehit Göktan Özüpek'in annesi Sevim Özüpek, teyzesi, ablası Meltem Akkerman, Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman, Bilim Sanayi  ve Teknoloji  İl Müdürü Muzaffer Akgül, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kapalı Spor Salonu civarında bulunan Şehit Göktan Özüpek ve Afrin Şehitleri Hatıra Ormanı’na 50 adet zeytin fidanı ile 250 adet çam ağacı fidanı dikildi.

“OĞLUMUN ADI BURADA YAŞAYACAK”

Fidan dikme etkinliğinde konuşan şehit annesi Sevim Özüpek, evladı ve Afrin Şehitleri adına oluşturulan Hatıra Ormanı’nın kendisini duygulandırdığını belirterek; “Zeytin, dostluğun, sonsuzluğun ve barışın simgesidir. Oğlumun adı burada da yaşayacak. Tüm Şehitlerimiz ve canım oğlum Göktan’ım adına gerçekten çok güzel bir proje olmuş” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Karaman ise; “Gelecek nesiller, Kırklareli Üniversitesi’ne geldiklerinde Göktan Şehidimiz ile bütün şehit ve gazilerimizi hatırlayacaklar” dedi.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür de; “Şehidimiz Göktan ve diğer bütün şehitlerimiz için bu mübarek Miraç Kandili’nde dua ediyoruz. Onları unutmuyoruz. Bu anlamlı günde gelip sonsuza dek Göktan Şehidimizin adını yaşatmak için düzenlediğimiz ‘Şehit Göktan Özüpek ve Afrin Şehitleri Hatıra Ormanı’ etkinliğinde yer aldığı için Sevim Hanıma teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş eşliğinde bütün Şehitler için dua edildi.

 

Bu haber 247 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter