18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Bölge Trafik’in minik konukları
Kırklareli # 16 Nisan 2018 Pazartesi 07:40

Metin KARAKUŞ

Babaeski Zübeyde Hanım Ana Okulu, Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Zübeyde Hanım Ana Okulu, 5 yaş sınıfı öğrencileri, Okul Müdürü Sibel Akın, Sınıf Öğretmenleri Gülgün Güzel, Öğrenci Velileri Gülizar Bulut ve Sultan Doğan'ın katılımıyla, “Polis Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Burada trafik polisi aracına bindirilen öğrenciler sıra ile telsizden anons geçerek trafik denetleme polis aracını incelediler.

Ziyaret esnasında Trafik polislerine sorular soran öğrenciler, bu mesleği de yakından tanımış oldu.

Okul Müdürü Sibel Akın; “Polis Haftası kapsamında yapılan etkinlikle öğrencilerimiz ayrıca çevremizi daha iyi tanıyarak aynı zamanda trafik kuralları ile ilgili bilgiyi yerinde öğrenmiş oldu. Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğinde çalışan polislerimize teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. Okulla tanışmanın ilk yılı olan okul öncesi eğitim ile ailelerinden ilk defa ayrılan, farklı ortamlardan gelen öğrencilerimizin hayata hazırlanabilmesi, Türkçeyi doğru ve güzel kullanabilmeleri, öğretmenleri eşliğinde farklı sosyal çevrelerde bulunarak, çevrelerini daha iyi tanımaları, okulla ilgili olumlu düşünceler geliştirebilmeleri, beden, zihin, duygu gelişimleri ve bu yaşlardan itibaren olumlu alışkanlıklar edinebilmeleri amacıyla Zübeyde Hanım Anaokulu olarak öğrencilerimiz için bu tür etkinlikler düzenlemenin önemli ve kalıcı olduğunu düşünüyoruz. Velilerimize ve servis şoförümüz İsmail Filiz’e bizimle birlikte oldukları için çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

 

 

Bu haber 535 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter