02 Mart 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Genç’ Kepirlilerden ‘harmandalı’
Lüleburgaz # 17 Nisan 2018 Salı 07:37

Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 78. yıl dönümü nedeniyle Büyükçekmece Belediyesi ve Kepirtepeliler Eğitim Vakfı tarafından etkinlik düzenlendi.

Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe Lüleburgaz Ertuğrul köyü Cumhuriyet Kadınları Korosu, Çağdaş Öğretmenler Korosu ve Lüleburgaz ve çeşitli illerde yaşayan Kepirtepe mezunları katıldı.

Programa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban da katıldı.

Programda Çağdaş Öğretmenler Korosu’nun seslendirdiği türkülerle birlikte yaş ortalamaları 90 olan Kepirtepe mezunları sahneye çıkarak Harmandalı oynadı.

Programda konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; "Böyle güzel bir günde Köy Enstitülerinin kuruluşunun 78. yılını kutlamanın vermiş olduğu gururla, devam eden ve bitmeyecek olan Atatürk sevgimiz ve saygımızla sizleri selamlıyorum. Köy enstitüleri Türkiye'nin aydınlık yüzüdür. İzlediğimiz görsel sunuda, Köy Enstitüleri kurucusu Hasan Ali Yücel'in öğrencilere bakışını gördüm. O bakışlarda gurur, vatan sevgisi ve Türkiye'nin geleceğini inşa etmenin mutluluğu var. Keşke Köy Enstitüleri devam etseydi. Ben bu toplantılarda yanan ateşin, alevlenen Cumhuriyet sevgisinin çok önemli olduğunu görüyorum. Şunu herkes bilsin, ne yaparlarsa yapsınlar, Mustafa Kemal Atatürk Türkiye'nin kalbidir ve bu kalp ebediyen atmaya devam edecektir. Bu duygularla, hayatta olan tüm Kepirtepe, Köy Enstitüleri mezunlarına sağlıklı uzun ömürler diliyorum.  Hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Güzel günler bizimle olsun" dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, programın ardından katılımcılara plaket verdi.

 

 

Bu haber 848 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter