18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 7°C
Açık
HABER DETAYI
Mega projede ilk kazık çakıldı
Kırklareli # 17 Nisan 2018 Salı 07:48

Metin KARAKUŞ

Kırklareli Belediyesi’nin ‘’Mega Projeleri’’ arasında yer alan Kapalı Pazar alanında fore kazıklarla zemin iyileştirme çalışmaları başladı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun Kırklarelili vatandaşlara verdiği sözler arasında bulunan ve uzun yıllar sonra çözüme kavuşan Kapalı Pazar çalışması tüm hızı ile devam ediyor.

Bademlik Mahallesi Süpürgeciler Sitesi’nde 20 bin metrekare alan üzerine yapımına başlanan Kapalı Pazar alanı bittiğinde içerisinde 752 Pazar yeri tezgâhı, 35 iş yeri veya dükkân ayrıca açık ve kapalı olmak üzere toplam 210 araçlık otopark olacak.

Kırklareli’nde büyük bir değişim ve dönüşümün önünü açacak olan projelerden biri olan Kapalı Pazar inşaatında binanın temel sağlamlaştırması için kullanılan fore kazık çalışmaları ise başladı.

İnşaat alanı çevresince 173 fore kazık kullanılacağı ve yerin altına 12 ila 15 metreye kadar inileceği belirtildi. Böylece Kapalı Pazar binası hem modüler hem de sağlam bir yapı olacak.

Kırklareli halkının yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ‘’ Kırklareli halkı her şeyin en güzeli ve en iyisine layıktır. Halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına çalışmalarımız devam ediyor.  Kapalı Pazar alanında zemin sağlamlaştırma çalışmalarına başladık. Bu kapsamda 12 ila 15 metre derinliğe 173 adet fore kazık çakacağız. Hedefimiz bu yılsonu Kapalı Pazar projemizi sonlandırarak halkımızın hizmetine sunmak’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 2393 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter