02 Mart 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepir mezunu ünlü cerrah Lüleburgaz’a geliyor
Lüleburgaz # 25 Nisan 2018 Çarşamba 07:35

Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi Salonunda 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 14:00’da "Hayatı Bağışla" sloganı ile panel gerçekleştirilecek.

Organ bağışının önemi konusunda düzenlenecek olan panele 1989 Kepirtepe mezunu ve İstinye Üniversitesi akademisyenlerinden Organ Nakli Cerrahı ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, Pediyatrik Nefroloji ve Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ozan Özkaya ve Organ Nakli Koordinatörü Ayşe Özkan katılacak.

Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Toklu konuyla ilgili verdiği bilgide; “Ülkemizde ve şehrimizde organ bekleyen hastaların hayatlarını devam ettirebilmeleri için organ bağışı konusundaki bilincin çok daha ileri düzeyde olması gerekmektedir. Organ bağışına dikkat çekmek ve özellikle gençlerimizi bu konuda eğitmek amacıyla okulumuz 1989 mezunu Prof. Dr. Ayhan Dinçkan’dan seminer vermesini rica ettik. Kendisi, memnuniyetle davetimizi kabul ettiler ve organ nakli koordinatörü Ayşe Özkan ve Prof. Dr. Ozan Özkaya ile birlikte geleceklerini söylediler. Lüleburgaz’da böyle bir etkinliğin düzenlenmesini oldukça önemsiyorum. Çünkü gençlerimizi de bu konuda eğitmemiz gerekiyor. Ayhan Dinçkan, Antalya’da ilk yüz naklini gerçekleştiren ekipte yer alan, okulumuzun ve Trakya’nın gururu ünlü bir cerrahtır. Onun ilçemize gelerek davetimizi kabul etmesi önemli bir şanstır. Başka organizasyonları da varken önceliğini bize vermesi de ayrı bir memnuniyettir bizim için” dedi.

Kepirtepeliler Eğitim Vakfı ile birlikte planlanan panel tüm vatandaşlara açık olacak.

 

Bu haber 2463 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter