02 Mart 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepirtepeli cerrah 5 bin 130 nakil gerçekleştirdi!
Lüleburgaz # 03 Mayıs 2018 Perşembe 07:42

Orhan KONYALI

Kepirtepe Anadolu Lisesi ve Kepirtepeliler Eğitim Vakfı’nın düzenlediği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek olduğu “Hayatı Bağışla” isimli panel dün saat 14:00’da Prof. Dr. Necdet Tekin Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Panele, çok sayıda öğrenci, öğretmen ve vatandaş katıldı.

Panelde Organ Nakli Cerrahı ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, Pediyatrik Nefroloji ve Ramatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ozan Özkaya ve Organ Nakli Koordinatörü Ayşe Özkan gerçekleştirirken, konuşmacılar organ nakli ve bağışının hayat kurtarmadaki önemine ilişkin bilgiler aktardı.

Aynı zamanda kronik böbrek rahatsızlığının sebeplerinin ve tedavilerinin dile getirildiği panelde, Organ Bağışı yapmanın ve naklinin, dinen herhangi bir olumsuzluk oluşturmadığı ifade edildi, bunun yanı sıra nakil sayesinde hayatına kaldığı yerden devam eden insanlardan örnekler gösterildi.

Panelde sunum yapan isimlerden olan, Kepirtepe Öğretmen Lisesi’nin 1989 mezunu Prof. Dr. Ayhan Dinçkan da Lüleburgaz’a gelerek panelde sunum yaptığı için memnuniyetini dile getirdi.

Dinçkan’ın bu zamana kadarki deneyimleri arasında 4 bin böbrek nakli, 1000 karaciğer nakli, 80 pankreas nakli ve 50 kombine nakli operasyonu bulunuyor.

Bu haber 4187 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter