25 Mart 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2016/38 TLMT.
BİB: 2018/132 BASIM: 15.05.2018
Resmi İlanlar # 15 Mayıs 2018 Salı 07:06

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 181 Ada, 6 Parsel, EVRENSEKİZ/FATİH Mahalle/Köy, KAVAKDERE Mevkii, Satışa konu parselin içinde herhangi bir yapı mevcut değildir.Evrensekiz beldesinin batı tarafında,evrensekiz göletinin yakınında yer almaktadır.Belde yerleşik alanı dışındadır. Geometrik şekli dikdörtgeni andırmaktadır.Topografik yapısı hafif eğimlidir.Elektrik ve su hizmetlerinden yararlanmamaktadır.Çevresinde tek katlı konteynır veya yığma kagir niteliğinde kır evleri bulunmaktadır.İmar planı dışında tarla vasıflı olduğu,belediye hizmetlerinden yararlanmadığı belirtilse de ,tapu kayıtlarında arsa olarak geçmektedir.Alt yapı hizmetleri olmadığından inşaat ruhsatı verilmeyeceği düşünülmektedir.

Adresi                          : Evrensekiz Beldesi Kavakdere MevkiiLüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 749,75 m2Arsa Payı         : TAM

İmar Durumu             : Evrensekiz belediye başkanlığının 15/12/2016 tarihli imar durumu yazılarında,söz konusu taşınmazın;imar planı dışında tarla vasıflı olduğu,belediye hizmetlerinden yararlanmadığı belirtilmiştir.

Kıymeti                        : 56.231,00 TL                       KDV Oranı  : %18

Kaydındaki Şerhler    :

1. Satış Günü              : 04/07/2018 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü              : 03/08/2018 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 235 Ada, 7 Parsel, EVRENSEKİZ/FATİH Mahalle/Köy, Yıkılgan Karye Civarı Mevkii, Söz konusu parselin içinde herhangi bir yapı mevcut değildir.Evrensekiz beldesinin kuzey tarafında ,yerleşim alanı içindedir.Geometrik şekli dikdörtgeni andırmaktadır.Topografik yapısı düzdür.Elektrik ve su hizmetlerinden yararlanmaktadır.Çevresinde iki veya üç katlı yapılaşmalar bulunmaktadır.Karşıtarafında Avrupa birliği ile gerçekleştirilmiş çoçuk oyun alanı ve basketbol sahası bulunmaktadır.Köşe parsel niteliği taşımaktadır.Çevresindeki yollarda kilit taş döşenmiş durumdadır.Belde merkezine yaklaşık 300 m mesafededir.

Adresi                          : Evrensekiz Beldesi Yıkılgan Karye MevkiiLüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 566,81 m2                                 Arsa Payı           : TAM

İmar Durumu             : Belediye Başkanlığının 15/12/2016tarihli imar durumu yazılarında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde kaldığı belde hizmetlerinden yararlandığı ayrık nizam 2 kat TAKS:.25 KAKS:050 yapılaşma hakkına sahiptir.

Kıymeti                        : 85.022,00 TLKDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler    :

1. Satış Günü              : 04/07/2018 günü 11:25 - 11:30 arası

2. Satış Günü              : 03/08/2018 günü 11:25 - 11:30 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/38 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2018

 

 

     

 

 

 

 

 

Bu haber 408 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter