16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Kapalı
HABER DETAYI
Memur Sen’den kaymakam ziyareti
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2018 Çarşamba 07:27

Metin KARAKUŞ

Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan’a hoş geldin ziyaretleri sürüyor.

Kaymakam Hakan Özarslan, önceki gün Memur-Sen Babaeski Temsilcisi Mustafa Fıstık ve yönetim kurulu üyelerini makamına kabul etti.

Gerçekleşen ziyarete; Memur-Sen ve aynı zamanda Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Mustafa Fıstık’ la birlikte Diyanet-Sen adına Fatih Camii İmam-Hatibi Erol Şahin, Sağlık-Sen adına Babaeski Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Eray Altınışık ve Toç Bir-Sen adına Babaeski İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak çalışan Hakan Gençay katıldı.

Ziyarette Kaymakam Özarslan’a çiçekle birlikte şiir CD’leri hediye edildi.

Mustafa Fıstık, şiir CD’lerinin sendikalarının kurucusu ve aynı zamanda şair ve yazar olan Mehmet Akif İnan’a ait olduğunu belirtti. 

TRT'de yayınlanan "Yedi Güzel Adam" adlı dizide canlandırılan karakterlerden birisinin Mehmet Akif İnan olduğunu söyleyen Mustafa Fıstık, Mehmet Akif İnan'ın hayatı boyunca medeniyet mücadelesini kuşanan ve bir nesli diriltme uğraşı veren Mehmet Akif Ersoy, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil ve diğer öncü isimler gibi sloganlarla değil, eserleriyle ve eserlerinde serdettikleri düşünceleriyle anlaşılan biri olduğunu ifade etti.

 

           

      

           

           

Bu haber 387 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter