16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kabul etmedi istifa etti!
Türk Kızılayı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, Babaeski Kızılay Şubesi’nin kapatılarak en yakın şubeye bağlı temsilcilik düzeyine indirgenmesi kararını kabul etmeyerek görevinden istifa etti.
Kırklareli # 16 Mayıs 2018 Çarşamba 07:29

Metin KARAKUŞ

Türk Kızılayı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, Genel Merkezin Babaeski için almış olduğu ‘temsilcilik’ kararını kabul etmeyerek görevinden ayrıldı.

Babaeski’de 6 yıldır Türk Kızılay Şube Başkanı olarak görev yapan emekli öğretmen Necip Fıçıcı, İlçe Merkezi’nde düzenlediği sayısız Kan Bağışı Kampanyaları ile birçok hayatın kurtulmasına vesile olmuş ve Genel Merkez ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü’nce başarılı çalışmalarından dolayı “Takdir Belgesi” ve plaket ile ödüllendirilmişti.

Genel Merkezin Babaeski için almış olduğu Temsilcilik kararını kabul etmeyen Fıçıcı, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında görevinden ayrıldığını belirterek; “Yardımsever Babaeski halkına teşekkür ediyorum” dedi.

EN YAKIN ŞUBEYE BAĞLANACAK!

Fıçıcı, şöyle devam etti; “Ankara Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereğince nüfusu 100.000 ve altında olan yerleşim merkezlerindeki Kızılay Şubeleri kapatılarak  en yakın Kızılay Şubesi’ne bağlı olarak çalışacak Temsilcilik düzeyine indirgenmektedir. Temsilciliği kabul etmediğim için Kızılay Şubesi’ndeki görevimden ayrılıyorum. 6  yıla yakın bir süre zarfında Babaeski Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu olarak elimizden geldiğince halkımıza yardımcı olmaya çalıştık. Kızılay'ı tanıtıp sevdirmek, Kızılaycılık bilincini yaygınlaştırmak için gayret sarf ettik. Yardıma ihtiyacı olanlara yardımda bulunduk. Yaptığımız bu çalışmalarda bizlere yol gösteren Kaymakamlarımız Mustafa Asım Alkan, Tarkan Keskin ve Hakan Özarslan'a; her türlü yardımı ve destekte bulunan Belediye Başkanımız Abdullah Hacı'ya,  Belediye  Başkan Yardımcılarına, Belediye Kültür Müdürü Basri Güleç'e, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı'ya, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez'e, resmi daire müdürlerine, oda ve dernek başkanlarına, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, sesimizin halkımıza ulaşmasını sağlayan basın mensuplarına ve en önemlisi yardım sever sayın halkımıza en içten dileklerimizle teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum”

 

Bu haber 3243 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter