16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Kapalı
HABER DETAYI
Okulun ilk 3’ü 3 kardeş!
Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldükten sonra ilk mezunlarını veren Kepirtepe’de okulu derece ile bitiren ilk 3 öğrenci 3 kardeş oldu.
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2018 Çarşamba 07:32

Çınar TÜRKMEN

Kepirtepe Anadolu Lisesi, bu yıl 135 öğrencisini mezun ettiği 76. mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

Okulun kapalı spor salonunda düzenlenen tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Şube Müdürü Hamdi Özturgut, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selahaddin Gül ve mezun olan öğrencilerin ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

“KEPİRTEPE CAMİASI ÜZGÜN”

Törende konuşan Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu; “Kepirtepe, defalarca isim değiştirdi. Köy Enstitüsü iken İlköğretmen Okulu oldu. Öğretmen Lisesi iken Anadolu Öğretmen Lisesi oldu. 2014 yılında da Anadolu Lisesi türüne dönüştürüldü. Bundan 4 yıl önce adının Anadolu Lisesi olmasının okulumuzun başarısını, okulumuzun eğitimdeki misyonunu etkilemeyeceğini iddia etmiştik. Anadolu Lisesi olarak da Kepirtepe’nin eğitimdeki yerinin devam edeceğini söylemiştik. Bugün Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarımızı veriyoruz. Bu yıl eğitim sistemimizdeki değişikliklerden sonra Kepirtepe, sınavla öğrenci olan okul olmaktan çıkartılmış, adrese göre öğrenci alan okul olmuştur. “Tüm Trakya’nın bölge okulu” vasfını taşıyan bu okul, maalesef bugün, birkaç mahalleden öğrenci alabilen ve sadece ilimiz genelinden yatılı öğrencilere açık bir mahalle okulu konumuna getirilmiştir. Bu husus Kepirtepe camiasını ve Trakya’daki birçok kişiyi derinden üzmüştür” dedi.

OKULUN İLK 3’Ü 3 KARDEŞ!

Törende okul tarihinde bir ilk de gerçekleşmiş oldu.

Bu yıl okulu derece ile bitiren ilk üç öğrencinin kardeş oldukları açıklandı.

2017 – 2018 Öğretim Yılı okul üçüncüsü, 94,19 puan ortalamasıyla 12/A sınıfından Ali Erdal, okul ikincisi, 95,86 puan ortalamasıyla 12/A sınıfından Can Erdal, okul birincisi 95,93 puan ortalamasıyla 12/A sınıfından Barış Erdal oldu.

Okul birincisi olan Barış Erdal’a plaketini İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, okul ikincisi olan Can Erdal’a plaketini Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selahaddin Gül, okul üçüncüsü olan Ali Erdal’a ise plaketini Şube Müdürü Hamdi Özturgut verdi.

Okul Birincisi Barış Erdal yaptığı konuşmada “Bana göre önemli olan okul birincisi ya da başka bir şeyin birincisi olmak değildir. Önemli olan kendini ifade edebilen, ruhu bağımsız ve topluma bir şeyler katabilen bir birey olmaktır. Bu yüzden de Kepirtepede okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum çünkü Kepirtepe bizi kendi ayaklarımızın üzerinde durabilen gençler yaptı. Bunlar için tekrardan tüm öğretmenlerime, arkadaşlarıma ve Kepir Ana’ya teşekkür ediyorum. Önümüzde bir üniversite sınavı var. Buradan sınava girecek bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ben herkesin hedeflediği yerleri kazanabileceğine inanıyorum. Bizler, Kepirtepe Anadolu Lisesinin ilk mezunları… Kepirtepenin ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği gençler olarak güzel Türkiye’mizin daha da iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

 

Bu haber 6030 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter