16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Kapalı
HABER DETAYI
Lise’den 127 mezun!
Lüleburgaz Lisesi’nin 127 öğrencisi düzenlenen törenle kep attı. Mezun olan öğrenciler bu yıl ilk kez ‘kına’ yakılarak uğurlandı.
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2018 Çarşamba 07:33

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Lisesi’nin 57. Mezuniyet Töreni, Pazartesi akşamı okul bahçesinde yapıldı.

Saat 18:00’da başlayan ve 127 öğrencinin kep attığı törende okul birincisi de 12/A sınıfından Yelda Arlı oldu.

Törende konuşan ve diploma almanın güzel olduğunu fakat bunun yanı sıra iyi insanlık diplomasının alınmasının gerektiğine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin: “Lüleburgaz’da 1500 öğretmenimiz ve 23 bin öğrencimiz ile tam 1 ay sonra 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını tamamlayacağız. Bu yıl ilçemizde, liselerimizden 1588 öğrencimiz mezun olacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı bir yıl geçirdik geçirmeye de devam ediyoruz” dedi.

Törende Lüleburgaz Lisesi’nden derece ile mezun olan okul birincisi 12/A sınıfından Yelda Arlı’ya, okul ikincisi 12/B sınıfından Doğuş Silik’e ve okul üçüncüsü 12/A sınıfından Ezgi Talay’a plaketleri verildi.

Okul birincisi Arlı yaptığı konuşmada; “Her başlangıcın bir sonu olduğu gibi biz de Lise maceramızın sonuna geldik. İnsan, bazı şeylerin değerini elinden kayıp gittiğinde anlıyor, kocaman bu 4 yılda yeri geldi birbirimizi kırdık, yerdi geldi bütün olup her zorluğa beraber göğüs gerdik. Buraya ilk adım attığımda bize şu cümleyi kurmuşlardı ‘Biz, Lüleburgaz Lisesi ailesiyiz’ o zaman pek bir anlam ifade etmeyen kısacık bu cümle meğerse ne kadar çok mana barındırıyormuş. Evet, biz öğretmenleriz ve öğrencilerimiz ile kocaman bir aileyiz. Bugün karşınızda Lüleburgaz Lisesi’ni birincilikle bitirme onurunu yaşıyorsam, en büyük pay tabi ki canın annem ve canım babamın, onlar hiçbir zaman desteğini eksiltmediler. Büyük bir sevgi ile hep yanımda oldular” diye konuştu.

Okul birincisi Arlı daha sonra 11/C şubesinden Beyzanur Tiryaki’ye Türk bayrağı ve lise flamasını öperek teslim etti ve adının bulunduğu şilti okul kütüğüne çaktı.

Mezuniyette kep atıldıktan sonra bu yıl ilk kez öğrencilere Türk-İslam kültürünün simgesine uygun ‘Mezuniyet Kınası’ yakıldı.

 

 

 

 

Bu haber 1423 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter