21 Kasım 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Her gün 1000 kişiye yemek!
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2018 Çarşamba 07:38

Tevfik İŞÇİ

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Sokollu Mehmet Paşa Camii avlusunda her gün 1000 kişi ücretsiz olarak verilecek yemekle oruçlarını açacak.

Rumeli Yardımlaşma Eğitim Vakfı tarafından organize edilen esnaf ve vatandaşların destekleri ile yapılacak iftar yemekleri ramazan ayının son gününe kadar sürecek.

Rumeli Yardımlaşma Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Gülmez, 25 yıllık geleneği sürdürdüklerini aktardı.

Yıllardan bu yana gönüllü olarak bu işe baş koyduklarını söyleyen Gülmez, esnafların destekleriyle ramazan ayında yine gönüllerin cami avlusunda birleşeceğini belirtti.

Evlerine yemek almak isteyen vatandaşlara da yardımcı olduklarını kaydeden Gülmez; “Esnaf ve vatandaşların katkıları ile bir geleneği sürdüğümüz için mutluyuz. Dilek olay 25 yıldır her ramazan ayında Sokullu Camii avlusunda yemek veriyoruz. Evlerine yemek almak isteyen vatandaşlarımızı da kırmayıp saat 16:00’dan sonra Kocasinan Mahallesi Lüleci Sokak’taki yemekhanemizden dağıtım yapıyoruz. Ayrıca Lüleburgaz Cezaevi’ne de mahkum sayısına göre yemeğimiz gidiyor. Katkı sunan esnaflarımıza çok teşekkür ediyoruz, bizlere katkı sunmak isteyen esnaflarımızı da bekliyoruz. Allah yapılan hayırları kabul etsin. Şimdiden tüm Müslümanların ramazan ayını kutluyorum” dedi.

Bu haber 2908 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter