25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Borsa’dan 1000 kişilik iftar!
Lüleburgaz Ticaret Borsası ve Durak Mahallesi esnafları tarafından düzenlenen iftar yemeği öncesinde sema gösterisi sunuldu. İftara yaklaşık 1000 kişi katıldı.
Lüleburgaz # 04 Haziran 2018 Pazartesi 07:35

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Ticaret Borsası ve Durak Mahallesi esnaflarının birlikte düzenlediği iftar yemeği Cuma akşamı yapıldı.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar yemeği Borsa bahçesinde gerçekleştirildi.

Siyasi partiler, kurum müdürleri, muhtarlar, oda ve dernek başkanları ve çok sayıda mahallelinin yer aldığı iftar yemeği öncesi sema gösterisi sunuldu.

Ezan sesiyle birlikte açılan oruçların ardından konuşma yapan Borsa Başkanı Kenan Var, herkese teşekkür etti.

Bu iftar yemeklerini gelenekselleştirmek istediklerini aktaran Var, Ramazan’da gönüllerin birleştiğini, paylaşmanın had safhaya ulaştığını ifade etti.

Ramazan ayının sadece oruç tutmak, sahura kalkmak değil, hoşgörünün, barışın, sevginin ve yardımlaşmanın ayı olduğuna değinen Kenan Var; “Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu ayda, başta aziz milletimiz olmak üzere, halkımızın İslam aleminin ve siz değerli dostlarımın, Ramazan ayını en kalbi duygularım ile kutlarım. Bu mübarek ayın ülkemize milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları ve yaptığınız duaları kabul eder ve üzerimizden ihsanını, mağfiretini ve himmetini esirgemez. Bu anlamlı davete katılan ve aynı sofranın etrafında bir araya geldiğimiz siz değerli üyelerimize ve Durak Mahallesi halkına bu vesile ile şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden herkesin Ramazan Bayramını kutluyorum” diye konuştu.

 

Bu haber 1222 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter