23 Mayıs 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
FUTBOLCULAR ANLATIYOR!
Kırklareli’nin Süper, 1. ve 2. Amatör liglerinde top koşturan futbolcular maç değerlendirmelerini, unutamadıkları altın karmayı, futbol sahalarından anılarını SALI ve PERŞEMBE günleri bu köşede paylaşacak.
Spor # 05 Haziran 2018 Salı 07:25

Hazırlayan: Ediz Fidan

ERDİ TAŞOĞLU KİMDİR?

13.07.1990 Lüleburgaz doğumluyum.Futbola 10 yaşında Lüleburgazspor okulunda başladım.2006 yılında Aydın ÇELİK hocamın vasıtasıyla ilk lisanslı futbolcu olarak Poyralıspor’da oynamaya başladım. Seleda Biogaz tesisinde çalışmaktayım.

Bugüne kadar oynadığın takımlar

2006- 2007 Sezonu Poyralıspor
2007-2008 Sezonu Kentspor
2008- 2009 Sezonu Kentspor
2009- 2010 Sezonu Kentspor
2010-2011 Sezonu Kentspor
2013-2014 Sezonu Onurspor
2014-2015 Sezonu Celaliyespor
2015-2016 Sezonu Celaliyespor
2016-2017 Sezonu Celaliyespor
2017-2018 Sezonu Celaliyespor

 

FUTBOL ONUN İÇİN NE ANLAM İFADE EDİYOR?
Futbol aşktır, futbol tutkudur, futbol arkadaşlıktır futbol dostluktur.

BUGÜNE KADAR ÇALIŞTIĞI EN İYİ HOCA KİM?

2 isim vermek istiyorum. 1-Murat ERTAN, 2-Cahit KARAKAŞ.

Futbol yaşantımda iki hocamın da yeri bende ayrıdır.  2 hocamla da şampiyonluk yaşadım.

BUGÜNE KADAR ALDIĞI ŞAMPİYONLUKLAR

2008-2009 Sezonunda Kentspor’da 1.Amatör Kümeden Süper amatör kümeye yükseldik. 2008-2009 Sezonunda hocamız Cahit hocaydı Ligilider bitirdik. O sezon unutamadığım maç ligin son maçı olanBabaeski kum sahasında yağmurlu havada 3-0 kazandığımız maçtır. İlk yarı 0-0 biten maçımızı 3-0 kazanmayı bildik berabere kaldığımız yenildiğimiz takdirde şampiyon olamıyorduk.

2013-2014 Sezonunda 2. Şampiyonluğu Lüleburgaz Onursporla yaşadım. 1.Amatör küme play off maçlarından gol yemeden 3 maçımızı da kazanıp Şampiyonluğa ulaştık. 2013-2014 Sezonunda unutamadığım maç yarı final maçında İstasyonspora uzatmalarda 117. Dakika attığımız gol ile eledik. Finalde çok zorlu geçen Kentspor maçını kazanarak Süper amatör kümeye yükseldik.

OYNADIĞI KULÜPLERİ DEĞERLENDİRMESİ

Poyralıspor: Futbola ilk başladığım zamandı 1 sezon 2.amatör kümede oynama şansı buldum. Hocamız Aydın ÇELİK Fenerbahçe futbol okulundan 7-8 futbolcuyu Poyralıspora götürdü. Hocamız Aydın ÇELİK önderliğinde 16 yaşında lisanslı olarak futbola başladım. 2. Amatör kümede playoff oynadık ama bir üst tura çıkamadık.
Kentspor: Aydın hocamız Kentspora geçmesiyle birlikte ben de Kentspora transfer oldum 4 Sezonum Kentsporda geçti 1 şampiyonluk yaşadım.
Lüleburgaz Onur Spor : Murat ERTAN hocamın beni çağırmasıyla Onurspora transfer oldum. Hocam bu sezon Erdi bizdesin dedi ve ben de hemen kabul ettim.
Celaliyespor: 2014-2015 Sezonunda Olcay MERİÇ vasıtasıyla Celaliyespor’a geldim. 4 sezondur takımdayım. Son Üç yılda 1 Final 2 Yarı Final oynadık. Aynı zamanda Celaliyespor’da takım kaptanıyım. 5. Sezonda da takımımızı çıkarmak için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Takım kaptanı olarak 2018-2019 sezonu için ilk imzayı ben attım.
 

BUGÜNE KADAR HANGİ MEVKİLERDE OYNADI? EN KEYİF ALDIĞI MEVKİ?

Poyralıspor’da stoper başladım. Kentspor’da sağ bek olarak oynadım. Onurspor’da Ön libero olarak oynadım. Celaliyespor’da Ön libero ve Stoper olarak görev aldım. Hocalarımız neresini uygun görürse elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. En keyif aldığım mevkii Stoper. Stoperde oynarken kendimi daha rahat hissedip oyunu daha rahat okuyabiliyorum.


BUGÜNE KADAR KAÇ KIRMIZI KART GÖRDÜ?

Topa sert oynamayı seviyorum. Mücadeleyi 90 dakika boyunca bırakmıyorum. Hırsıma yenik düşüp kırmızı kart gören bir futbolcuyum. Kart sayım fazla olduğu için sayıyı hatırlamıyorum.

BUGÜNE KADAR ATTIĞI EN GÜZEL GOL
Onurspor’da şampiyon olduğumuz yıl Kaynarcaspora kafa ile attığım gol benim için çok özeldir.

 

DAHA KAÇ SEZON FUTBOL OYNAMAYI DÜŞÜNÜYOR?

Sağlığım el verdikçe futbol oynamayı düşünüyorum. Bundan sonra ki beklentim saha içinde saha dışında genç kardeşlerimize bir şeyler öğretebilmek. Takım içinde abilik yapabilmek.

FUTBOL SAHALARINDAN UNUTAMADIĞI EN GÜZEL ANISI
2013-2014 Sezonunda Onurspor’da oynadığımda Kentsporla final maçına çıktık. Dar ve kısıtlı kadroyla finale kadar gelebildik. Herkes Kentspor’u favori gösterdiği maçı 1-0 kazanarak şampiyon olduk. Maçtan sonra gözyaşlarımı tutamadım.

SAHALARDAN UNUTAMADIĞI EN KÖTÜ ANISI
 2015-2016 Sezonu Celaliyespor – Kırklarelisanayispor  Play off final maçını kaybettik. Unutamadığım kötü anılardan birisidir.

BÖLGEMİZ AMATÖR FUTBOL U HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?
Amatör futbol sayesinde birçok güzel arkadaşlıklar, dostluklar edindim. Kulüplerimizin imkanları dar olmasına rağmen bütün kulüpler ellerinden geldiği kadar futbolcularına, takımlarına maddi manevi destek vermeye çalışıyorlar.

BU SEZON 1.AMATÖR KÜME’Yİ NASIL DEĞERLENDİRİYOR?

Vizespor ve Kentspor sezon başında çok iyi kadro kurdular. Biz de önceki yıllara göre sezon başında çok iyi hazırlanamadık. 5-6 Futbolcu Üniversiteye 3 Futbolcumuzun askere gitmesi nedeniyle kadromuzda zaman zaman sıkıntılar çektik. Buna rağmen ligi 3. Sıra bitirip playofflara kalmaya hak kazandık. Play off yarı finalinde Kentspora elenerek bu sezonu bitirdik.

ERDİ TAŞOĞLU’NUN GÖZÜNDEN 1.AMATÖR KÜME A GURUBU’NUN ALTIN KARMASI

Kaleci: Burak BEKTAŞ (Kentspor) Sağ Bek: Onur BAYAR (Kentspor) Stoper: Koray (Vizespor) Stoper: Coşkun (Celaliyespor) Sol Bek: Özgür (Nadırlıspor) Sağ Açık: Cemallettin (Vizespor) Sol Açık: Eyüp GÜZELDAL (Celaliyespor) Orta Saha:Murat DAŞDÖNER (Celaliyespor) Orta Saha: Rıdvan (Kentspor) Forvet: Bayram (Kentspor) Forvet: İskender (Celaliyespor)

BUGÜNE KADAR BİRLİKTE OYNADIĞI EFSANE 11
Kaleci: Ceyhun GEZİCİOĞLU Sağ Bek: Olcay MERİÇ, Stoper: Çağlar ARSLAN, Stoper: Berkay AKCAN Sol Bek: Nazifcan EKİCİ Sağ Açık: Ogün EREN Sol Açık: Okan KURTÇU Orta Saha: Ediz FİDAN Orta Saha: Ahmet AYTEN Forvet: Tunç Berk KIZILCAN Forvet: İskender HAMİŞOĞLU

TAKIM KAPTANI OLMAK ONA NEYİ İFADE EDİYOR?
Takım kaptanı olmak sadece kola takılan pazubant değildir. Kaptanlık saha içinde saha dışında sorumluluk almaktır. Küçüklere örnek olmaktır.  Takım içinde birlik beraberliği ve huzuru sağlamaktır.

Bu sezon 1. Amatör Küme’de 21 takım mücadele edecek.

1.Celaliyespor

2. Çiftlikköyspor

3. Sarıcaalispor

4. İnecespor

5. Nadırlı Gençlikspor

6. Sergenspor

7. Trakya Fenerspor

8. Emirspor

9. Karamusulspor

10. Karaağaçspor

11. Kırklareli Sanayispor

12. Üsküpspor

13. Eriklerspor

14. Yıldırımspor

15. Pehlivanköyspor

16.Trakya Gençlikspor

17. Kofçaz Serhadspor

18. Ahmetbey Güvenspor

19. Ahmetbey Karşıyaka

20. Lüleburgaz Adaletspor

21. Katranca Kartalspor

ÖNÜMÜZDEKİ SENE 1. AMATÖR KÜME'NİN NASIL OLACAĞINI DÜŞÜNÜYOR?

Takımların hepsi çok güçlü takımlar. Önümüzdeki sezon da birbirinden güzel, birbirinden zorlu maçlar bizi bekliyor.

PLAY-OFF'LAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

Play-Off’lar ayrı bir lig, ayrı bir heyecan. Bütün takımlar birbirini eleyecek güçte. Biz de son 3 senedir 2 yarı final 1 final kaybettik. İyi konsantre olan, iyi motive olan işi götürür.

TEK KELİMELİK CEVAPLAR

Futbol: Aşk

Antrenör: Sorumluluk
Kaptan: Ben
Celaliye: Aile
Amatör Futbolcu: Karakter
En Keyif Aldığın Futbol Sahası: Celaliye Arena
Şu Anda Bölgemizde En beğendiği Saha: Demirköy Sahası (manzaralı)

SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİĞİN BİR ŞEY VAR MI?
2018- 2019 sezonunda mücadele eden takımlara şimdiden başarılar diliyorum. Futbolcu arkadaşlarımız, kardeşlerimiz için sakatlıktan uzak bir sezon olmasını temenni ediyorum. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1969 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter