24 Mayıs 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vekilden CHP’li belediyeye tepki
Güncel Gündem # 14 Haziran 2018 Perşembe 07:37

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan su sorununa ilişkin olarak, "Bu kadar da para topluyor milletten ama bir arızayı tespit edecek imkanı yok elinde, becerememişler. İSKİ'den yardım istiyorlar, biz de araya girdik. İSKİ Genel Müdürümüz ile görüştük, arızayı tespit için oraya uzman gönderdiler. Tespit yapılmış, inşallah İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Partili belediye, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin, TESKİ'nin beceremediği işi inşallah çözecek" dedi.

Şentop, partisinin Cumhuriyet Meydanı'ndaki seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, hizmet odaklı bir siyaset anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.

"CHP'li belediyelerde olduğu gibi 'Bu bana oy verdi bu bana oy vermedi' anlayışıyla vatandaşlar arasında ayrımcılık yaparak siyaset yürütmediklerini aktaran Şentop, "Bakın haber olarak basına da yansıdı, TESKİ, Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi Çorlu'da birkaç mahallemize su veremiyor. Bir yerde bir arıza var, birkaç gündür. Bu arızanın da ne olduğunu tespit edemiyorlar. 5. yılına yaklaşıyor Büyükşehir Belediyesi. Biliyorsunuz su hizmetleri çok pahalı, çok yüksek. Bu kadar da para topluyor milletten ama bir arızayı tespit edecek imkanı yok elinde, becerememişler. İSKİ'den yardım istiyorlar, biz de araya girdik. İSKİ Genel Müdürümüz ile görüştük, arızayı tespit için oraya uzman gönderdiler. Tespit yapılmış, yarından itibaren de inşallah İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Partili belediye, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin, TESKİ'nin beceremediği işi inşallah çözecek." diye konuştu.

 AA

Bu haber 751 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter