16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Kapalı
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2018/3344 ESAS
BİB: 2018/159 BASIM: 20.06.2018
Resmi İlanlar # 20 Haziran 2018 Çarşamba 07:25

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 229 Ada, 12 Parsel, YILMAZ Mahalle/Köy, 1. kat 6 numaralı bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Betonarme karkas niteliğinde beş katlı inşa edilen yapının iki giriş kapısı bulunmaktadır. Satışa konu mesken ana binanın giriş kapısından bakıldığında yapının birinci katında, yoldan bakıldığında ön sağ tarafında bulunmaktadır.6 numaralı bağımsız bölüm mesken 83 m² yüzölçümündedir. Ana bina için 28.02.1990 tarihinde yeni yapı ruhsatı alındığı, 6 numaralı mesken için 22.01.1992 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alındığı belirlenmiştir. Konutta salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet, balkon ve hol yer almaktadır. Hali hazırda ikamet edilen konuttaki salonun ve iki odanın taban döşemesi laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri duvar kağıdı ile kaplıdır. Mutfağın tabanı laminant parke ile kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı çimston, mutfak dolapları mdf kaplamadır. Alınlık fayanstıdır. Banyonun tabanı seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda duş kabinli tekne, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı laminant parke ile kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans olup, hela taşı bulunmaktadır. Meskende bulunan pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap yağlı boyalı, camakanlıdır. Konutta bireysel doğalgaz kombi ile ısınma sağlanmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Ana binada asansör yer almamaktadır. Ana binanın dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmamıştır. Meskende iki adet balkon bulunmaktadır. Tüm yaşam alanlarında ve holde kartonpiyer bulunmaktadır. Söz konusu parsel kent merkezine çok yakındır. Kentin en eski yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Yakın çevresinde Kocasinan İlkokulu, Sokullu Cami, Kamu kurum ve kuruluşları, belediye hizmet binası bulunmaktadır. Albenisi pek olmayan bir bölgededir. söz konusu meskenin bulunduğu parsel, dar sokaklardan oluşmaktadır. Bitişik nizam bölgede kalmaktadır.Kent merkezine yaklaşık 200 metre mesafededir.Lokasyon olarak ulaşılabilir durumdadır.

Adresi                          : Yılmaz Mah. İsmail Hakkı Yücel Sok. 1. Kat 6 Numara Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                    : 83 m2Arsa Payı     : 20/265

İmar Durumu               : İnşaat tarzı Taşınmaz tasdikli imar planı içinde bitişik nizam 5 kat yapılaşma hakkına sahip,konut bölgesinde kalmaktadır.

Kıymeti                        : 118.332,00 TL                     KDV Oranı   : %1

Kaydındaki Şerhler     : Diğer : Y.PLAN :11/04/1990

1. Satış Günü               : 02/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü               : 27/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3344 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2018

     

 

Bu haber 395 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter