16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Kapalı
HABER DETAYI
CHP’de kazan kaynadı!
“Sizi genel başkan olarak görmek istiyoruz”
Kırklareli # 07 Temmuz 2018 Cumartesi 07:44

Muharrem İnce’nin Kırklareli ziyaretinde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, İnce’ye “Sizi genel başkan olarak görmek istiyoruz” dedi. Kesimoğlu 5 kurultay delegesinin İnce için imza verdiğini söyledi.

Haber Merkezi

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Kırklareli’de katıldığı toplantıda konuşan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, 5 kurultay delegesi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Emrah Arslan’ın kurultay için imza verdiğini söyledi.

Konuşmasında Muharrem İnce’ye dönerek; “Biz Kırklareli halkı olarak her zaman sizinleyiz” diyen Kesimoğlu; “Sayın başkanım burası Kırklareli. Burası nabzı Mustafa Kemal diye atan insanların yaşadığı kenttir. Burada her renk özgürdür. Biz asla ve asla insanların etnik kökenine, mezhebine, diline, dinine bakmayız. Ama bizim kırmızı çizgilerimiz vardır, Mustafa Kemal Atatürk gibi. Asla tartışmayız ve tartıştırmayız” diye konuştu.

“SİZİ GENEL BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ”

Kesimoğlu, CHP’de Muharrem İnce’nin genel başkan olması için açık destek vererek; “Atamıza nasıl sahip çıktıysak, büyük Atatürk’ün yiğit evladı Muharrem İnce’ye de sahip çıktık biz. Yüzde 58.4 oy oranıyla sahip çıktık. Huzurunuzda halkıma teşekkür etmeyi bir görev biliyorum. Sayın başkanım çıktığınız bu onurlu yolculukta biz her zaman sizinleyiz. Ama sizi biz artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin başında görmek istiyoruz” dedi.

“5 KURULTAY DELEGESİ İMZA VERDİ”

Kesimoğlu ayrıca CHP’de kurultay toplanması ve İnce’nin genel başkan adayı olması konusunda; “Kırklareli halkı olarak, onların seçtiği kurultay delegeleri olarak, 5 kurultay delegemiz ve Yüksek Disiplin Kurulu’nda görev yapan arkadaşımızla birlikte imzamızı verdik, yüreğimizi koyduk. Biz bu değişimin yaşanmasını istiyoruz. Bu değişime, koltuk sevdası olmayan bir insan olarak, belediye başkanı olarak yüreğimi koydum. Bu değişimin ana parçalarından biri olmak için kararlılığımızı ifade ediyorum” dedi.

 

 

 

Bu haber 1227 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter