16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Kapalı
HABER DETAYI
Yüzmede ilk birinci Babaeski’den!
Kırkpınar Yüzme Kupası’nın ilk birincisi Babaeskili Elis Demir oldu.
Kırklareli # 09 Temmuz 2018 Pazartesi 07:25

Metin KARAKUŞ

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 5 yıl aradan sonra yeniden Edirne İl Temsilciliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlediği “Kırkpınar Yüzme Kupası”, Edirne Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda başladı.

Açılış seremonisi ile başlayan Kupanın ilk birincisi, DSİ Spor Kulübü yüzücüsü Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Emekli Müdürü Ayşe Demir’in torunu Elis Demir oldu.

Seremoninin açılış konuşmasını Yüzme İl Temsilcisi Güven Duvan yaptı.

Duvan, konuşmasında Kırkpınar Yüzme Kupası’nın 5 yıl aradan sonra yeniden gerçekleştirildiğini belirterek; “Bu yıl Kırkpınar Yüzme Kupası’nı organize ettik. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne İl Temsilciliği olarak organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Kırkpınar Yüzme Kupası çok eski yıllara dayanan bir organizasyon. Fakat son 5 yıldır ara verilmişti. Biz de yeni havuzumuzla birlikte yeniden organize etmeye başladık. Organizasyona Edirne dışından İstanbul, Tekirdağ ve Yunanistan’dan 11 kulüp 180 sporcu katıldı” ifadelerine yer verdi.

“İLK BİRİNCİ BABAESKİLİ ELİS DEMİR”

Açılış konuşmalarının ardından Kırkpınar Yüzme Kupası finalleri 9 yaş kızlar kategorisi 200 metre kurbağa branşında başladı.

Finalde Edirne DSİ Spor Kulübü yüzücüleri Elis Demir ve Selin Golloz yarıştılar.

Yarışmayı Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Emekli Müdürü Ayşe Demir’in torunu Elis Demir birinci, Selin Golloz ise ikinci tamamlayarak Kırkpınar Yüzme Kupası’nın ilk derece yapan sporcuları oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1012 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter