20 Nisan 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yıldırım’ın ‘taşkın’ derdi
Lüleburgaz’da derenin taşması sonucu sık sık su baskınlarıyla gündeme gelen Yıldırım Mahallesi’nin sakinleri Lüleburgaz Belediyesi’nin misafiri oldu. Vatandaşlar dere ıslah projesinin bir an önce başlamasını istedi.
Lüleburgaz # 11 Temmuz 2018 Çarşamba 07:25

Berkay ERDİ

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentli kadınlar kahvaltısının dünkü konukları Yıldırım Mahallesi sakinleriydi.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde düzenlenen etkinlikte mahalle sakinleri çöp ve dere taşkınlarından şikayetçi olurken, toplantıya beklenen ilginin gösterilmediği dikkat çekti.

Mahalle sakinlerinden Bilgihan Yerlikaya, çöplerin dereyle birlikte mahallelerine geldiğini söyleyerek; “Biz Dere Mahallesi’nde oturuyoruz o bölgeye bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Çöplerin genellikle rüzgar estiği zaman dereden mahalleye geldiğini görüyoruz, orada hastalık oluyor, çocuklarımız oralarda oynuyor” dedi.

GERENLİ: “ÇALIŞMALARA 2 GÜN İÇERİSİNDE BAŞLANACAK”

Belediye Başkanı Murat Gerenli, DSİ ile birlikte yürütülen projeyi hatırlatarak; “Lüleburgaz Deresi zaten şu an Devlet Su İşleri’nin mülkiyetinde ve Devlet Su İşleri’nin başlatmış olduğu bir ıslah projesi var. Biz de Lüleburgaz Belediyesi olarak bunun ortağıyız. Bu çalışmada o bölgeyi çok daha güzel, çok daha yaşanılır, yeşil alanların bol olduğu tertemiz bir hale getireceğiz. Ama oralara çöp atılmamasını rica edeceğim. Bu arada çalışmalara 2 gün içerisinde başlayacaklarmış. Dediğim gibi vatandaş ve devletin imkanları bir araya geldiğinde Belediye olarak biz de elimizden geleni yaparsak olacaktır” dedi.

Mahalle sakinlerinden Kadriye Bostan da, Kümeevler mevkiinde oturduğunu söyleyerek; “Ben ve biz dere taştığı zaman evlerimizde mahsur kalıyoruz, çalışmalar ne zaman başlayacak diye bekliyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinin çoğunlukla çöp ve su baskınlarından oluşan şikayetlerinin dinlenmesinin ardından Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi gezisi yapıldı.

 

Bu haber 898 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter