20 Nisan 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
AK Parti’den ‘mazbatalı’ mektup!
AK Parti Lüleburgaz Gençlik Kolları, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş’a, içinde Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı mazbatası bulunan mektup gönderdi.
Lüleburgaz # 11 Temmuz 2018 Çarşamba 07:31

Haber Merkezi

AK Parti Lüleburgaz İlçe Gençlik Kolları Teşkilatı, "terör örgütüne üye olmak" ve "terör propagandası yapmak" suçlarından yargılanan ve Edirne Cezaevi'nde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ve genel kuruldaki özel oturuma katılmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı mazbatası bulunan birer mektup gönderdi.

AK Parti Lüleburgaz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdussamed Kayalı yaptığı açıklamada; "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'ndaki yemin töreni sırasında özel oturuma katılmayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızın yeminine ilişkin olarak ''Bir parti genel başkanı yemin ediyor. Neden gideyim? Abartacak bir şey yok'' dedi. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise tutuklanmadan önce yaptığı grup toplantısında, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a "Seni başkan yaptırmayacağız. Seni başkan yaptırmayacağız. Seni başkan yaptırmayacağız" demişti. İdrak etmekte zorlansalar da Türkiye Cumhurbaşkanı milletimizin teveccühü ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bu vesileyle hatırlatmak istedik ve Sayın Erdoğan'ın 12. Cumhurbaşkanlığı Mazbatası'nı kendilerine mektup olarak gönderdik." dedi.

Bu haber 13672 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter