20 Nisan 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çevirin yanmasın!
Lüleburgaz Belediye Encümeni, kent genelinde seyyar faaliyet gösteren ızgaracıları dükkanları boş kalan Kapalı Pazaryeri’nde toplamak üzere karar aldı. Talep eden ızgaracılara dükkan verileceği veya Zabıta Müdürlüğü’nce yapılacak yerleşim kurallarına ve faaliyet gösterme saatlerine uyulması şartıyla yer tahsis edileceği belirtildi.
Lüleburgaz # 11 Temmuz 2018 Çarşamba 07:33

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediye Encümeni, kent genelinde faaliyet gösteren seyyar ızgaracı ve kokoreççileri Lüleburgaz Pazaryeri’nde toplayacak.

Lüleburgaz Belediyesi Encümen Toplantısı’nda görüşülerek oy birliği ile kabul edilen konuda, kent genelinde Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan rutin kontrollerde özellikle saat 20.00’den sonra kokoreç köfte, sucuk tavuk v.b ızgara işi yapan seyyar satıcıların sayısında bir artış meydana geldiği, mevsimsel şartlara göre değişmekle birlikte kent genelinde 25-30’a yakın el arabası, minibüs, kamyonet ve gezer durumda baraka tarzı yapılarda bu işlerin yapıldığının tespit edildiği belirtildi.

İSTEYENE DÜKKAN!

Encümen kararında, seyyar ızgaracılardan talep edenlere pazaryerinde dükkan verilmesine ya da yerleşim kurallarına ve faaliyet gösterme saatlerine uyulması şartıyla yer tahsis edilmesine

karar verildi.

Kararda; “Kent genelinde dağınık halde faaliyet gösteren seyyar ızgaracıları, bu kişilerden alış veriş yapan halkın sağlığını korumak, ve seyyar ızgaracıları asgari hijyen

koşullarını sağlayarak denetimini kolaylaştırmak ve kent genelinde yarattıkları çevresel olumsuzlukları ortadan  kaldırmak amacıyla, Hürriyet Mahallesi Eski  İstasyon

Caddesi No:14 adresinde bulunan belediyemize ait; Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezinde talep edenlere dükkan verilmesine ya da Zabıta Müdürlüğünce yapılacak yerleşim kurallarına ve faaliyet gösterme saatlerine uyulması şartıyla yer tahsis edilmesine oy birliği ile karar verildi” denildi.

Halebak’ın zamanında yapılan Lüleburgaz Kapalı Pazaryeri’nde belediyeye ait olan dükkanların uzun süredir boş oldukları biliniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 2990 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter