16 Şubat 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kırklareli’de klasman hakem sayısı yüzde 100 arttı!
Spor # 12 Temmuz 2018 Perşembe 07:32

Metin KARAKUŞ

Kırklareli İl Hakem Kurulu (İHK) Başkanı ve İl Eğitimcisi Haluk Demireli, bir önceki sezona göre 8 kişi olan klasman hakem sayısını, 2018-2019 futbol sezonunda 15 kişi olarak arttırdıklarını belirterek, “Kırklareli’de sayılarını  yüzde 100 artıran tüm klasman hakemlerimizin yeni sezonda ilimizi başarı ile temsil edeceklerine inancımız tamdır” dedi.

Kırklareli’de 2017-2018 Futbol Sezonunda; C-Klasmanı Hakemi olarak Ömer Şıvka, C-Klasman Yardımcı Hakemi olarak Can Öztekin, Bölgesel Hakem olarak Özgür Sevinç, Bölgesel Yardımcı Hakem olarak Kenan Gürsel, Emre Ediz Çamlıdağ, Göker Erel, Sabri Üstünel, Tahir Yalçın olmak üzere 8 klasman hakemi görev yapıyordu.

2018-2019 Futbol sezonunda ise Merkez Hakem Kurulu tarafından C- Klasman Yardımcı Hakem Kursuna 2 hakem, 2 Bölgesel hakem, 4 Bölgesel Yardımcı hakem, 1 Bayan bölgesel hakem, 1 Bayan Bölgesel Yardımcı hakem çağrıldı.

Saha denemelerinde başarılı olan, kursa ve sınava girmeye hak kazanan 10 hakemden 9 tanesi bulundukları klasmandan bir üst klasmana terfi ederek, Kırklareli’de ilk defa yüzde 90 gibi bir başarıyı yakaladı.

Kırklareli (İHK) İl Hakem Kurulu Başkanı ve İl Eğitimcisi Haluk Demireli yaptığı açıklamada; “Bu genç hakemlerin yetiştirilmesinde büyük emeği geçen, başta Kırklareli (İHK) İl Hakem Kurulu üyeleri; Ahmet Çetin, Haşim Pazar, Serkan Poyraz ve İ.Ender Nazlım olmak üzere, gözlemcilerimize ve arkadaşlarına destek olan diğer hakemlerimize çok teşekkür ediyorum. Yeni sezonda tüm Hakem ve Gözlemcilerimize üstün başarılar diliyorum.”  dedi.

“BÜYÜK BİR GURUR”

Demireli, şöyle devam etti; “Bir önceki sezona göre 8 kişi olan klasman hakem sayımız, 2018-2019 futbol sezonunda 15 kişi olarak artmıştır. Bu bizim için büyük bir gururdur. Kırklareli İlimizde sayılarını  %100 artıran tüm klasman hakemlerimizin yeni sezonda ilimizi başarı ile temsil edeceklerine inancımız tamdır. Kendilerini kutlar, başarılarının devamlı olmasını ve daha üst klasmanlarda görev almalarını temenni ederim.”

2018-2019 Futbol Sezonunda Klasmanlarda görev alacak 15 Hakemin isimleri şu şekilde sıralandı;

C- Klasman Hakemi: Ömer Şıvka

C- Klasman Yardımcı Hakemleri: Can Öztekin, Göker Erel, Sabri Üstünel

Bölgesel Hakemler: Özgür Sevinç, Emre Koç.

Bölgesel Yardımcı Hakem: Emre Ediz Çamlıdağ, Kenan Gürsel, Tahir Yalçın, Atahan Kalenci, Emrah Topal, Ünal İpek, Orhan Çodar.

Kadın Bölgesel Hakem: Sema Suer.

Kadın Bölgesel Yardımcı Hakem: Neslihan Koç.

Bu haber 1034 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter