27 Mayıs 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sakatlar Derneği: “Yaralananlara her türlü desteğe hazırız”
Tekirdağ # 17 Temmuz 2018 Salı 07:25

1960 yılında kurulan ve Türkiye genelinde 65 şubesi bulunan Türkiye Sakatlar Derneği (TSD), geçtiğimiz hafta Çorlu’da meydana gelen tren faciası ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

TSD Genel Merkezi’nin Çorlu TSD Şube Başkanlığında düzenlediği basın toplantısına TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz, CHP PM Üyesi ve TSD Genel Başkan Yardımcısı Turan Hançerli, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün ve Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Perin de katılım sağladı.

TSD Genel Merkezi’nin basın açıklamasını okumadan önce açıklamalarda bulunan CHP PM Üyesi ve TSD Genel Başkan Yardımcısı Av. Turan Hançerli; “Bu kaza sonucunda ciddi yaralanmalar yaşayan ve uzuv kayıpları yaşayan vatandaşlarımız oldu. Yaralanan ve uzuv kaybı yaşayan vatandaşlarımızın protez, ortez ve yapay uzuv dahil olmak üzere her türlü tedavi hizmetinin ücretsiz karşılanması gerekmektedir. Hatta ihtiyaç duyulan yurtdışı tedavileri varsa, bu yurtdışı tedavi giderlerinin de TCDD tarafından karşılanmak zorunda olduğunu buradan ifade etmek isterim. Bu tedavi hizmetlerine ihtiyaç duyan yurttaşlarımızı tespit edeceğiz. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda destek isteyen yurttaşlarımız derneğimize başvuru yapmaları halinde, idari ve hukuki işlemler de dâhil olmak üzere her türlü desteği sağlamaya hazırız. Bu kazada yaralanan tüm yurttaşlarımızın en üst seviyede, en nitelikli tedavi hizmeti alma hakları vardır. Ve bunların bedeli TCDD tarafından karşılanmak zorundadır.” dedi.

“TOPLUMDA SORU İŞARETLERİ YARATMIŞTIR”

Konuşmasının ardından TSD Genel Merkezi’nin basın açıklaması metnini okuyan Av. Turan Hançerli; “Osmanlıdan günümüze kadar kullanılan ve neredeyse hiç kazanın meydana gelmediği bir tren hattında,  yenilenme çalışmalarının tamamlanmasından sonra böyle bir kazanın olması nedeniyle bu kaza toplumda soru işaretleri yaratmıştır.” dedi.

Her kazanın büyük bir uyarı niteliğinde olduğunun altının çizildiği basın açıklamasında, özellikle bedensel engelliliğin en önemli nedenleri arasında yaşanan kazaların ilk sıralarda yer aldığı belirtildi.

Kazanın iyi tahlil edilip, var olan hata ve eksikleri gidermek için çalışmalar yürütülmesinin belirtilirken, yeni kazaların dolayısıyla can kayıplarının, yaralanmaların ve olası engelliliklerin önlenmesi bakımından son derece önemlidir denildi.

 

Bu haber 404 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter