26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
BİB:191 B:03. 08. 2018
Resmi İlanlar # 03 Ağustos 2018 Cuma 07:28

 

T.C.

LÜLEBURGAZ

2. İCRA DAİRESİ

2018/125 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Satışa konu taşınmaz Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, 162 Ada, 4 Parsel, Kocasinan Mahallesi ,1 Nolu Bağımsız Bölümdür.Betonarme karkas niteliğinde 5 katlı inşa edilen yapının zemin katında ,işyerinin arka kısmında bulunan 1 nolu bağımsız bölüm mesken 58 m2'yüzölçümündedir.Konutta salon ,2 adet oda,mutfak ,banyo,ve hol yer alır.Salon ve 2 odanın tabanı laminat parkeile kaplı,duvar yüzeyleri saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfak tabanı seramiktir. Duvarları fayans ile kaplıdır.Mutfak tezgahı granit,dolapları MDF'dir.Alınlık fayanstır.Banyonun tabanı seramik duvarları fayanstır.Duşakabin ,klozet ve lavabo mevcuttur.Pencereler PVC ,kapı doğramaları ise ahşap panel kaplamadır.Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.Gidriş kapısı çeliktir.Asansör vardır.Dış cephe yalıtımlıdır. Tüm yaşam alanlarında kartonpiyer mevcuttur.2 adet balkonu olup biri arka cephede biri yola bakan cephededir.

Parsel kentin güneyinde bulunur.Yakın çevresinde Kipa Alışveriş merkezi ,semt pazarı ve okullar bulunur.Söz konusu parsel köşe parsel niteliği taşımakta olup iki yolu cephelidir.Zemin katında işyeri bulunmaktadır.

Adresi                          : Kırklareli ili ,Lüleburgaz ilçesi,Hürriyet mah.,Kelkit sokak,Serbest apartmanı, 8 kapı numaralı mesken

Yüzölçümü                  : 386,02 m2

Arsa Payı                     : 8/100

İmar Durumu             : Tasdikli imar planı içinde ayrık nizam 5 kat %40 taban alanlı konut bölgesinde kaldığı belirtilmiştir.

Kıymeti                        : 106.184,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : Yönetim planı 03/08/2010- (eklentikömürlük)

1. Satış Günü              : 24/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü              : 19/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2018

 

 

 

 

Cemal GÜLER

İcra Müdür Yardımcısı

111113

 

 

 

 

 

 

Bu haber 444 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter