26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vize’de gençlik kampı
Kırklareli # 10 Ağustos 2018 Cuma 07:50

Tevfik İŞÇİ

Vize Belediyesi ile Pusula İzcilik ve Rekreasyon Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Gençlik Kampı’nda ilk grup ağırlanıyor.

Trakya İzciler Derneği bünyesinde çalışmalarını yürüten Pusula İzcilik ve Rekreasyon Derneği Ferah Şirin İzci Oymağı İzcileri, 21 izci, 4 izci lideri, 3 izcilik gönüllüsü ile kamp alanındaki yerlerini aldılar.

Artemis isimli doğa ve mitoloji temalı kampta izciler günlük kamp gazetesi, Vize çevre gezisi, gece nöbetleri, kitap okuma, el sanatları, izcilik ritüelleri gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.

3 gece 4 gün sürecek kampı ziyaret eden Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Avrupa Birliği hibe fonundan yararlanılarak hayata geçirdiğimiz Vize Gençlik Kampında ilk ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Kamp ismini ilçemiz Vize’nin ilk isimlerinden olan “Bida” Doğa Kampı olarak düşündüğümüz Vize Gençlik Kampı’nda çocuklarımızın ve gençlerimizin tatil zamanlarını böyle güzel etkinliklerle geçirmesi çok güzel. 31 Ağustos’a kadar çeşitli gruplardan oluşacak kamp programlarında yaş gruplarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. İlçemizde ikamet eden çocuk, genç, anne ve babalarımızı kamp programlarına bekliyoruz” dedi.

Bu haber 383 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter