24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yağlı Tohumlar alımlara hazır
Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Kooperatifi, ayçiçek alımlarına 15 Ağustos’ta Alacaoğlu ve Karaağaç köyleri ile başlayacak. Kayabeyli, Celaliye ve Hamitabat alım merkezleri ise hasat durumuna göre ilerleyen bir tarihte açılacak.
Lüleburgaz # 10 Ağustos 2018 Cuma 09:12

Çınar TÜRKMEN

S.S. 261 sayılı Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Kooperatifi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 5 alım merkezinde ayçiçeği alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Rahim Kurt gazetemize yaptığı açıklamada, bu yıl Alacaoğlu, Kayabeyli, Karaağaç, Celaliye ve Hamitabat olmak üzere 5 alım merkezinde yeni döneme hazır olduklarını belirtti.

Bu yıl mevsim şartlarının uygun gitmesinin ayçiçeğindeki yağ oranlarına ve verimlere yansıyacağını düşündüğünü belirten Kurt, kooperatif ortaklarından tahminen 20 bin ton civarında ayçiçek alımı gerçekleştireceklerini beyan etti.

15 AĞUSTOS’TA ALACAOĞLU VE KARAAĞAÇ’TA BAŞLIYOR

Kurt, ayçiçek alımlarına 15 Ağustos Çarşamba günü Alacaoğlu ve Karaağaç alım merkezlerinde başlanacağını, diğer alım yerlerinde ise hasat durumuna göre tarih açıklanacağını belirtti.

Kooperatif Başkanı Kurt, 15 Ağustos’ta açılacak Alacaoğlu alım merkezinin hazırlanması çalışmalarını, Kooperatif Müdürü Serkan Erman, Alacaoğlu Delegesi Şeref Ayar ve Kooperatif Müteahiti Abdülkerim Demir’le birlikte yerinde takip etti.

Kurt; “Alım merkezlerinin hazırlanmasında iş makinesi tedariğinde bize yardımcı olan Lüleburgaz Belediye Başkanımız sayın Dr. Murat Gerenli’ye teşekkürü borç biliyorum. Ayçiçek hasadının tüm çiftçilere bol bereketli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Bu haber 820 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter