17 Temmuz 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Ayçiçek fiyatları çiftçiyi rahatlattı”
Kırklareli # 14 Eylül 2018 Cuma 07:40

Metin KARAKUŞ

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman Kırklareli Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Kahraman, beraberinde Kırklareli CHP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Apak, Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mustafa Özırmak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan ve Ziraat Odası Eski Başkanı Necmi Koyuncu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Görüşmede gündem ayçiçek hasadı ve Trakya Birlik tarafından açıklanan ayçiçek fiyatları oldu. Başkan Şaylan açıklanan fiyatın çiftçiyi memnun ettiğini belirterek; “Trakya Birlik tarafından açıklanan fiyat beklediğimizden daha iyi. Yağ oranına göre ay çiçek alımı yapılıyor. 40 yağ oranına 2 bin 320 olarak belirlendi. 41 yağ oranı geldiğinde 34 kuruş fark oluyor. Bu da çok iyi ve bu fiyatlar biraz da olsa çiftçimizi rahatlattı. Fiyat açıklaması bizlerin beklentisinin üzerinde oldu. Bunun için Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın şahsında Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

“TENKİT EDENLER TAKDİR DE EDEBİLMELİ”

Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman da; “Bizler, çiftçiler ve çiftçi temsilcileri olarak her zaman aynı yolda ve aynı yönde bir birimize destek olmalıyız. Gerektiğinde tenkit, gerektiğinde takdir edebilmeliyiz ama maalesef eleştiri olduğunda sesi yüksek çıkanlar, mevcut şartları en iyi şekilde başarıyla götürenlere karşı sessiz kalmakta ya da inkâr yoluna gitmekteler. Tenkit edenlerin, yeri geldiğinde takdir edebilme erdemini de gösterebilmeleri gerekmektedir. Ekrem Başkanımız, bu erdemli duruşun en iyi örneklerinden biridir. Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına ben de kendisine teşekkür ediyor, tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli bir yıl diliyorum” dedi.

Bu haber 1827 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter