17 Temmuz 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Şeker fabrikalarının devrini sordu
Milli Gazete yazarı Sadettin İnan, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen aralarında Alpullu’nun da bulunduğu 13 fabrikadan 5 tanesinin hala alıcılara devredilmemiş olmasını köşesine taşıdı.
Lüleburgaz # 14 Eylül 2018 Cuma 07:42

İnan dünkü yazısında, Bor, Yozgat, Ilgın, Burdur ve Alpullu şeker fabrikalarının satışları onaylanmasına rağmen devredilip devredilmeyeceğinin belli olmadığını yazdı.

İnan yazısında şu ifadeleri kullandı; “Bor, Yozgat, Ilgın, Burdur ve Alpullu şeker fabrikaları, satışları onaylanmasına rağmen bu fabrikalar devredilecek mi devredilmeyecek mi belli değil. Fabrikalarda kampanya dönemine de az bir süre kaldı. Devir işlemleri yapılmadığı için 5 fabrikalardaki revizyon işlemlerini, çiftçin pancar ekim sürecini Türk Şeker yönetiyor. Devredilmese de bu fabrikalarda şeker üretimiyle ilgili bütün süreç yönetiliyor gibi görünebilir. Ancak benim anlamadığım üretimle ilgili süreç her ne kadar Türk Şeker tarafından yönetiliyormuş gibi görünse de buradaki belirsizlik ister istemez üretimi olumsuz etkileyecektir. Ancak kimseden ses çıkmıyor! İşin sahibi Özelleştirme İdaresi ve Türk Şeker bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmıyor. Özelleştirme İdaresi’nin web sayfasında fabrikaların satış ilanıyla ilgili Şubat ayında konulan ilan hala dururken, devri yapılmayan fabrikalardaki belirsizliklerle ilgili güncel bir açıklama göremiyorsunuz. Türk Şeker ise ‘özelleştirme süreci doğrudan kendilerini ilgilendirmediği’ gerekçesiyle hiç oralı bile değiller”

 

Bu haber 758 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter