17 Temmuz 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Okullarda temizlik başladı
Kırklareli # 14 Eylül 2018 Cuma 07:43

Tevfik İŞÇİ

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Ahmetbey’deki okullar ve çocukların sık kullandığı alanlar ilaçlandı.

Bit, pire, kene gibi zararlılar ve haşereler ile sürüngenlere karşı okul bahçesi, çocuk parkları ve spor alanlarında yapılan çalışmalara ek olarak okullardaki dersliklerin de dezenfeksiyonunun yapıldığı açıklandı.

Konuyla ilgili Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş tarafından yapılan açıklamada, “Okul bahçelerimiz, çocuk parkları ve spor alanlarında bit, pire, kene gibi zararlılar ve haşereler ile sürüngenlere karşı ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra dersliklerde ve ortak kullanım alanları ile iç mekanların dezenfeksiyonu için ilaçlama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belde genelinde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve refahını tahsis etmek bizim öncelikli görevimizdir. Ayrıca eğitim ve öğretim dönemi boyunca çocuklarımızın herhangi bir sorunla karşılaşmamaları adına almamız gereken önlemleri şimdiden alıyoruz. Vatandaşlarımız ve çocuklarımız için çalışmayı sürdüreceğiz. “ dedi.

Bu haber 895 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter