23 Mayıs 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclisi göreve çağırdılar!
DİSK/Emekli- Sen Trakya Baştemsilcisi Av. Haşim Korkmaz, tüm Trakya’da ‘Meclisi Göreve Çağırıyoruz’ başlıklı imza kampanyasını örgütleyeceklerini söyledi.
Tekirdağ # 24 Eylül 2018 Pazartesi 07:33

Haber Merkezi

Çorlu BİMİS Sendikası konferans salonunda DİSK/Emekli-Sen Trakya Bölge Temsilciler toplantısı düzenlendi.

Edirne, Lüleburgaz, Çorlu, Tekirdağ  yöneticileri ve Genel Başkan Veli Beysülen’in katılımıyla yapılan toplantıda, Trakya Baştemsilciliği’ne  Av. Haşim Korkmaz, yardımcılıklarına İsmail Öztok, Taner Günerbüyük seçildi.

Disk/Emekli-Sen olarak “Meclisi Göreve Çağırıyoruz” başlıklı bir imza kampanyası yürüttüklerini belirten Beysülen; “Yaşadığımız ülke Türkiye 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan ve bizce kabul edilmeyen, ancak YSK’nın son dakika darbesiyle kabul edildiği açıklansa da, tartışmaları uzun yıllar sürecek, Anayasa referandumu sonucu, resmi adı, Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi uygulaması ile tüm denetim mekanizmaları yok edilmiş, denetimsiz tek adam yönetimi, yeni yönetim biçimi olarak anayasa güvencelerine kavuşmuştur” dedi.

“KRİZİN FATURASINI HALKA ÖDETMEK İSTİYORLAR”

Beysülen, Türkiye’nin emekçi halkının yaşamını günden güne çekilmez hale getiren krizin, ağırlaşarak sürdüğü bu günlerde, halkın iradesinin temsilcisi olan TBMM’nin devre dışı bırakılması ve ülkenin tek kişinin atadığı bakanlar tarafından yönetiliyor olmasının toplumun parlamentoya güvenini sarsacağını ve parlamentonun gereksizliği algısına yol açabilecek tehlikeli bir uygulama olduğunu söyledi.

 “MECLİSİ GÖREVE ÇAĞRIYORUZ”

Beysülen şöyle devam etti; “Yapılması gereken TBMM’nin inisiyatif alması ve içinde 12 milyon 300 bin emeklinin de bulunduğu, halkın büyük çoğunluğunun ihtiyaçlarına uygun ekonomik politikalar uygulanmasını sağlayacak kanuni düzenlemeler yapmaktır.”

DİSK/Emekli-Sen Trakya Baştemsilcisi seçilen Av. Haşim Korkmaz da DİSK/Emekli- Sen olarak il, ilçe örgütleri ile birlikte tüm Trakya’da “Meclisi Göreve Çağırıyoruz” imza kampanyasını örgütleyeceklerini söyledi.

Demokrasi mücadelesinden emekli olunamayacağını belirten Korkmaz, tüm emeklileri imza kampanyasına aktif katılıma davet etti.

 

Bu haber 1136 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter