21 Temmuz 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepirliler ‘bilek göstermeye’ gidiyor!
Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin bilek güreşi sporcuları Müdür Yardımcısı Cem Aktan ve 12. sınıf öğrencisi Ahmet Kaya, yarın düzenlenecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.
Lüleburgaz # 12 Ekim 2018 Cuma 07:32

Tevfik İŞÇİ

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı şampiyonanın müsabakaları 13-18 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Kremlin Palace Otel’de yapılacak.

Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin bilek güreşi sporcuları Müdür Yardımcısı Cem Aktan ve 12. sınıf öğrencisi Ahmet Kaya da bu şampiyonada ülkemizi temsil edecek.

Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olan Cem Aktan; “İlk defa bir öğretmen ve öğrenci olarak uluslararası böyle bir büyük turnuvaya katılma hakkı kazanmaktan dolayı heyecanı içindeyiz. Lüleburgaz’ı ve Türkiye’yi temsil ederek al bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için mücadele edeceğiz. Çalışmalarımızı Kepirtepe Anadolu Lisesi spor salonunda yapmaktayız. Haftada iki gün ağırlık antrenmanı, bir gün de masa antrenmanı yaparak hazırlanmaktayız. Amacımız bu sporu Trakya’da yaygınlaştırmak ve yeni sporcular yetiştirmektir.” dedi.

SPOR KULÜBÜ KURMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Sportif başarıların gelenek haline geldiği Kepirtepe Anadolu Lisesi bu başarılarını daha da kalıcı kılmak adına bilek güreşi branşında Beden Eğitimi öğretmenleri Ahmet Kamil Hayta ve Haşim Gündüz de büyük emekleri ile okulun bilek güreşi alanında spor kulübünü kurma çalışmasını sürdürüyorlar.

Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Toklu da hem bu branşta kurulacak kulüp ile başarıların daha da kalıcı olacağına inandığını, hem de önceki yıllardaki başarıları devam ettirdikleri için Müdür Yardımcısı Cem Aktan ve öğrencisi Ahmet Kaya ile gurur duyduğunu dile getirdi.

Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cem Aktan ve 12. sınıf öğrencisi Ahmet Kaya 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Pendik’te düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası seçmelerinde kendi kilolarında birinci olarak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanmışlardı.

Kepirtepe Anadolu Lisesi bilek güreşi şampiyonalarında adını ilk kez Ecem Tiren’in Avrupa üçüncülüğü ve Dünya dördüncülüğü ile duyurmuştu.

Bu yılki şampiyonada yarışacak olan Ahmet Kaya da geçen yıl Mayıs ayında Eskişehir’de yapılan Türkiye şampiyonasında 55 kg kategorisinde sağ kolda Türkiye birincisi olmuştu.

 

Bu haber 727 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter