26 Ekim 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Demiryolu için acele kamulaştırma!
Halkalı-Kapıkule Demiryolu Projesi kapsamında Büyükkarıştıran’dan başlayıp Pehlivanköy’e kadar devam eden güzergahta bulunan taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı verildi.
Lüleburgaz # 25 Ekim 2018 Perşembe 07:42

Çınar TÜRKMEN

Uzun süredir gündemde olan Halkalı-Kapıkule Demiryolu Projesi kapsamında İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne il sınırları içerisinde bulunan çok sayıda ada ve parsel için acele kamulaştırma kararı verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre,  T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da Arnavutköy’den başlayıp, Çatalca, Silivri, Tekirdağ’da Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Kırklareli’de Lüleburgaz, Babaeski, Pehlivanköy ve Edirne’de Havsa ve merkez sınırları içerisinde yer alan taşınmazlar acele kamulaştırılacak.

BÜYÜKKARIŞTIRAN’DAN PEHLİVANKÖY’E KADAR KAMULAŞTIRMA

Büyükkarıştıran Yeni Mahalle’den Lüleburgaz sınırlarına girecek olan demiryolu projesi, Küçükkarıştıran, Evrensekiz Gündoğu Mahallesi, Kırcaali Mahallesi’nden geçerek Yenibedir’de D-100 Karayolu’nu aşarak Eskibedir sınırlarına girecek. Güzergah buradan Lüleburgaz TOKİ konutlarının arkasından geçip Durak Mahallesi girişine kadar devam edecek.

Durak Mahallesi’nin Lüleburgaz istikametine göre girişinden geçecek olan proje güzergahı buradan Türkgeldi, Sarmısaklı, Sarıcaali, Oklalı’yı geçerek Düğüncülü’de Babaeski sınırlarına girecek.

Güzergah Babaeski’de Düğüncülü, Pancarköy, Nadırlı, Gazi Kemal, Cehilli, Dindoğru, Minnetler, Ertuğrul, Çengerli, Ağayeri köyleri üzerinden Yeşilova köyünden Pehlivanköy sınırlarına girecek buradan da Havsa’ya devam edecek.

Projenin geçtiği güzergahlarda kalan ada ve parsellerde acele kamulaştırma uygulanacak.

 

 

 

Bu haber 4597 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter