23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“O trafik yok orada”
Kırklareli-Edirne yolunun ‘yap-işlet-devret’le ihale edilemediğini vurgulayan Turhan, "O trafik yok orada." dedi.
Kırklareli # 07 Kasım 2018 Çarşamba 09:11

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) 2019 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Turhan, Kırklareli-Edirne yolu ile ilgili de açıklamada bulundu.

Herkesin yol istediğini vurgulayan Turhan, şöyle konuştu: "Yüksek hacimli yolları yap-işlet-devret yöntemiyle yapabiliyoruz. Yapmak için ölçüyoruz, uzmanlarıyla tartışıyoruz, bunu alan kişi projenin maliyetini, yatırım tutarını, finansman maliyetini asgariye düşürmek için 'yumurtasından yün kırpıyor'. Resmen bunu yapıyor. Kamu kaynağıyla, ihale marifetiyle yaptığımız yolları pahalıya mal ediyoruz. Yani ihale yöntemimiz maalesef buna açık." 

Kırklareli-Edirne yolunu ‘yap-işlet-devret’le ihale edilemediğini vurgulayan Turhan, "O trafik yok orada." dedi. 

Bakan Turhan, şimdi Mersin, Aydın ve Denizli'ye açıldıklarını ifade ederek, "Yollarımıza müşteri bulmaya çalışıyoruz. Bulursak, yaptırırsak hem ekonomik yapıyoruz hem kısa zamanda hizmete alıyoruz hem de bütçeye yük olmuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 398 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter