10 Temmuz 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Şekerbank’tan Babaeskili üreticilere finansman desteği
Kırklareli # 08 Kasım 2018 Perşembe 09:13

Metin KARAKUŞ

Şekerbank, Babaeski Ziraat Odası ile protokol imzaladı.

Banka imzalanan protokol kapsamında, bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılayacak ve kredi geri ödemelerini yılda bir hasat zamanında yapmalarına imkân sağlayacak.

Bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiği protokol, Şekerbank Babaeski Şube Müdürü Hasan Hüseyin Güleryüz ve Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akcan, Şekerbank Şube Yönetmenleri Uğur Yayıkçı ve İsmail Buğdaycı arasında imzalandı.

6 Kasım’da imzalanan protokol ile ilgili konuşan Şekerbank Babaeski Şube Müdürü Hasan Hüseyin Güleryüz; “Şekerbank’ın üreteni destekleme misyonu doğrultusunda imzaladığımız protokol ile Babaeski Ziraat Odası üyesi üreticilerimize finansman sağlıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana uzman kimliğimiz ile tarım sektörüne ve çiftçilerimize her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

“EKONOMİYE İVME KAZANDIRACAKTIR"

Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan da; ”Özellikle son günlerde ekonomik krizden kaynaklı en çok etkilenen kesimin tarım kesimi olduğunu hepimiz görüyoruz. Enflasyon yükünün üretime yüklenmesini doğru bulmuyoruz. Tarım ve Hayvancılığın krizden çıkması için acil mücadele edilerek, üreticilerimize yapılacak her türlü destek, ülke ekonomisine ivme kazandıracak, ekonominin canlanmasına ve istihdama katkı olarak geri dönecektir” dedi.

 

Bu haber 743 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter