17 Ocak 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
3 kurs birden açılıyor
Lüleburgaz # 08 Kasım 2018 Perşembe 09:21

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi 2018-2019 dönemi kurs çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kurs çalışmalarını sürdüren Halk Eğitimi Merkezi, önümüzdeki günlerde 3 kurs birden açacak.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören arıcılık kursu ve emlak danışmanlığı kurslarını bu dönemde de tekrar açacak olan HEM, ayrıca ilk kez küçükbaş hayvan sürü yönetimi elamanı kursu açacak.

Kayıtların devam ettiği kurslar hakkında açıklamada bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İzzet Arslan; “Arıcılık kursu ile emlak danışmanlığı kursumuzu 13 Kasım’da başlatacağız. Bu iki kurs da vatandaşlarımızın yoğun talepleri ile açılıyor. Kayıtlarımız devam ediyor. Arıcılık kursu Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 18:00-21:00 saatleri arasında Halk Eğitim Merkezi binamızda eğitimler verilecek. Emlak danışmanlığı kursumuz da Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olacak. Bu kursumuz da yine 18:00-21:00 saatleri arasında Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek. Özellikle çalışan kesimler için isteyen herkesin katılabilmesi adına saatlerimizi ona göre ayarladık. Bu kurslarımızdan emlak danışmanlığı kursumuz için lise mezunu olma şartı aranıyor” dedi.

“HİBE DESTEKLERİNDEN YARARLANABİLECEKLER”

Arslan, bu iki kursun yanında ilk kez de küçükbaş hayvan sürü yönetimi elamanı kursunu açacaklarını ifade ederek şöyle konuştu; “Bu kurs için bize gelen talepler vardı. Biz de bu durum nedeniyle İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile irtibata geçtik. Ortaklaşa kursu açmaya karar verdik. Bu kursumuz için kayıtlarımız sürüyor. Katılmak isteyen kişiler merkezimize gelerek kayıtlarını yaptırabilir. Kurs 12 Kasım’da açılacak. Hafta için 5 gün 18:00-21:00 saatleri arasında Atatürk İlkokulu’nda eğitimler verilecek. 4 hafta sürecek kursumuz sonunda eğitimleri başarı ile tamamlayanlar, sertifikalarını alacak ve bu sertifikalar ile hayvancılık yapacaklar hibe desteklerinden yararlanabilecek. Mevcut durumda küçükbaş hayvan bakan kişilerin bu kursa katılarak eğitimlerini almalarını tavsiye ediyoruz.”

Bu haber 2597 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter