21 Mart 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kurtuluşun en iyileri!
Lüleburgaz # 09 Kasım 2018 Cuma 07:48

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okullar törende ödüllerini protokol üyelerinden aldı.

İlk olarak yıldız erkek ve genç erkekler basketbol yarışmalarında derece giren okullara Kaymakam Mustafa Kaya kupalarını takdim etti.

Yıldız erkeklerde birinci Fehmi Mutlu Ortaokulu, ikinci Özel Doğa Ortaokulu üçüncü de Özel Akım Ortaokulu oldu. Genç erkeklerde ise birinci Lüleburgaz Lisesi, ikinci Özel Akım Anadolu Lisesi, üçüncü de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Yıldız kız ve yıldız erkek ile ferdi olarak yapılan atletizm yarışmalarında yıldız kızlarda TEK Ortaokulu birinci, Emrullah Efendi Ortaokulu ikinci, Şaban Öğünç Ortaokulu üçüncü, ferdi olarak ise Emrullah Efendi Ortaokulu’ndan Esila Öztop birinci, Sümeyra Hancı ikinci, TEK Ortaokulu’ndan da Meva Asel Avcı üçüncü oldu.

Yıldız erkeklerde TEK Ortaokulu birinci, Şaban Öğünç Ortaokulu ikinci, İmam Hatip Ortaokulu da üçüncü olmayı başarırken ferdi olarak da TEK Ortaokulundan Barkın Kurt birinci, Onur Taşpınar ikinci, Kutay Rençber de üçüncülük elde etti.

Bu sporculara da ödülleri AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz tarafından verildi.

Genç Erkekler atletizm yarışmasında ise birinci Lüleburgaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi birinci, Kepitepe Anadolu Lisesi ikinci, Özel Ayyıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi de üçüncü oldu. Ferdi olarak da Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Berkcan Durmuş birinci, Doğukan Özdin ikinci, Kepirtepe Anadolu Lisesi’nden de Kemal Ertürk üçüncü oldu.

Sporcular ödüllerini CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan’ın elinden aldı.

Voleybolda yapılan yarışmaların yıldız kızlar kategorisindeki okullarında birinci Emrullah Efendi Ortaokulu, ikinci İmam Hatip Ortaokulu, üçüncü de Lüleburgaz Ortaokulu oldu.

Genç Erkeklerde ise Lüleburgaz Lisesi birinci, Özel Akım Anadolu Lisesi ikinci, Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi üçüncü oldu.

Voleybolcular da ödüllerini 65. Mekanize Piyade Tugayı Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Gökalp Özyazıcı’dan aldı.

Törenin son ödüllerini ise Belediye Başkanı Murat Gerenli takdim etti.

Masa tenisinde yıldız kızlarda birinci olan Emrullah Efendi Ortaokulu, ikinci olan TEK Ortaokulu, üçüncü olan Şaban Öğünç Ortaokulu ile yıldız erkeklerde birinci olan TEK Ortaokulu, ikinci olan Özel Doğa Ortaokulu ve üçüncü olan Emrullah Efendi Ortaokullarına ödüllerini başkan Gerenli verdi.

Bu haber 688 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter