21 Mart 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
'Mahir Paşa' gazetemizdeydi!
Lüleburgaz 65’inci Mekanize Piyade eski Tugay Komutanı Tuğgeneral Mahir Kök, gazetemizi ziyaret etti. Kök; “Tek çaremiz Atatürkçü düşünce izinde yürüyebilmek” dedi.
Lüleburgaz # 09 Kasım 2018 Cuma 09:12

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz 65’inci Mekanize Piyade eski Tugay Komutanı Tuğgeneral Mahir Kök, düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü dolayısıyla geldiği Lüleburgaz’da gazetemizi ziyaret etti.

Lüleburgaz Belediye Başkan aday adayı Hakan Dedeoğlu ve Hüseyin Tomruk’la beraber gazetemize ziyarette bulunan Mahir Kök, Lüleburgazlılara da mesajlar verdi.

“Özlemiştim” dediği Lüleburgaz’ın kurtuluş bayramı için burada olduğunu söyleyen Kök; “Tek çaremiz Atatürkçü düşünce izinde yürüyebilmek. Onun için de Atatürkçü fikirleri anlayabilmek, anlatabilmek ve unutturmamak için daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Bu yolda hepimiz dünden daha aktif hareketler yapmalıyız. En önemlisi Atatürkçü düşünce etrafında birleşmemiz. Herkes geçmişten daha fazla bu fikirleri yaşatmaya gayret göstermeli diye düşünüyorum” dedi.

“Lüleburgaz’ı çok seviyorum” diyen Kök bunun nedeninin Lüleburgaz’da sosyal adaleti seven insanların yaşaması olduğunu söyledi.

İzmir Narlıdere’de yaşayan 70 yaşındaki Mahir Kök, 1998-2000 yılları arasında Lüleburgaz 65’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevinde bulunmuştu.

“LÜLEBURGAZ’IN KORE’DEN KARDEŞ ŞEHRİ OLMASINI İSTERDİM”

Lüleburgaz 65’inci Mekanize Piyade Tugayı’nın içinde yer alan Kore Müzesi’ni açan isim olan Tuğgeneral Mahir Kök, Lüleburgaz Belediyesi’nin yapmayı planladığı Lüleburgaz Belediyesi Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi projesi ile ilgili de düşüncelerini paylaştı.

Kök; “Lüleburgaz’a her sene Kore’den yetkililer geliyor, tören yapılıyor. Ben bunun şehir içinde olsun, Lüleburgaz’ın Kore’den bir kardeş şehri olsun istemiştim. Bir heykeltıraşa heykeller hazırlatmıştım, hepsini Emin Halebak’a bıraktım. Ona da yerini gösterdim. Bir Kore anıtı olacaktı ancak hepsi atılda duruyor. Kore şehitlerinin hepsinin isimleri yazardı, insanların ilgisini çekerdi. Bundan dolayı üzüntülüyüm. Lüleburgaz’ımızı Güney Kore’den bir şehirle kardeş yapmak planım vardı” dedi.

 

 

Bu haber 1062 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter