21 Mart 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Kılıçdaroğlu’nun en hayırlı işi Halebak’ı uzaklaştırması”
AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeye en hayırlı işinin eski Belediye Başkanı Emin Halebak’ı belediyeden uzaklaştırması olduğunu söyleyip; “Lüleburgaz 2 Ahmet’ten fayda gördü, Doğru Yol Partisi’nin belediye başkanı Ahmet Sezal Özbek’ti, o Ahmet altyapıyı yaptı, bu Ahmet o altyapıyı 2 katına çıkaracak” dedi.
Lüleburgaz # 09 Kasım 2018 Cuma 09:14

Çınar TÜRKMEN

AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, Ahmet Etem Oruç’un aday adaylığı başvurusu sırasında yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkeye yaptığı en hayırlı işin Emin Halebak’ı belediyeden uzaklaştırması olduğunu söyledi.

Koç, Lüleburgaz Belediyesi’ndeki boşluğu AK Parti belediye başkan adayı ile dolduracaklarını belirterek “Belediyeye AK Parti mührünü basacağız” dedi.

Ahmet Etem Oruç’tan önce söz alan İlçe Başkanı Koç; “Ahmet Etem Oruç ağabeyimiz teveccüh gösterdi partimizi tercih ederek aday adaylığı başvurusunu yaptı. Kendisine hayırlı olsun. Oldukça güç bir bölgede siyaset yapıyoruz ama artık Lüleburgaz’ın 20 yıllık makus talihinin değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Lüleburgaz’ın şu anda hak ettiği hizmetleri almadığı düşüncesine sahip olduğumuz için kanımızın son damlasına kadar Lüleburgaz halkının AK belediyecilikle buluşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Koç, Pazartesi belediye başkanı aday adaylığı başvuru sürensin bittiğini, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı için de son tarihin 3 Aralık olduğunu hatırlattı.

Koç,  bugüne kadar beldeler hariç Lüleburgaz’dan tek başvuran ismin Ahmet Etem Oruç olduğunu söyledi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN EN HAYIRLI İŞİ HALEBAK’I UZAKLAŞTIRMASI”

İlçe başkanı Koç, Lüleburgaz’ın artık iktidar nimetlerinden faydalanmasının zamanının geldiğine işaret ederek; “Öncelikle kazanacağımıza inanmak gerekiyor. İktidar partisinin nimetlerinden artık Lüleburgaz da faydalanmalı. Ben 53 yaşına geldim, son 20 yıldır belediyecilik noktasında Lüleburgaz vatandaşı olarak hiç mutlu edilemedik. Şu andaki kardeşimiz kişilik ve karakter bakımından düzgün bir arkadaş olsa da yöneten insan yine bir önceki belediye başkanı. 20 yıldır yaka silktiğimiz adam. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeye yaptığı en hayırlı şey Emin Halebak’ı belediyeden uzaklaştırmış olması. O konuda kendisine müteşekkiriz. Şimdi o boşluğu AK Parti belediye başkan adayı ile doldurup AK Parti mührünü basacağız inşallah” diye konuştu.

“LÜLEBURGAZ’A AHMET’LERDEN FAYDA VAR”

Başkan Koç, Lüleburgazlı vatandaşlarda CHP’ye karşı bir yılgınlık olduğunu belirterek; “Teşkilatla el ele kol kola olan bir belediyenin yıkılması söz konusu bile değil. CHP hep şu korkuyu yaşadı. Teşkilat ve CHP’nin belediye başkanı adayı uyum içinde çalışamadı bugüne kadar. Teşkilat siyasi hareketlerin bel kemiğidir. Yönetim kadrolarında AK Partili olan hiçbir yerde hırsızlık olmaz, namussuzluk olmaz. Başta bulunanın da insan odaklı hizmet etmesi sağlanır. Bugün Ahmet Ethem Oruç bir markadır. O bizi tercih etti. 20 Kasım gibi Reis bütün isimleri önüne istedi. 976 ilçe 81 il adayları için karar verilecek. Aralık ayının ilk haftası sahaya ineriz. Lüleburgaz halkında artık CHP’ye karşı bir yılgınlık var. 20 yıldır insanların bakış açısının değiştiğine inanıyorum. En son Doğru Yol Partisi’nin belediye başkanı Ahmet Sezal Özbek’ti, o Ahmet altyapıyı yaptı, bu Ahmet o altyapıyı 2 katına çıkaracak. Ahmet’lerden hayır var yine. Onca belediye başkanı geldi geçti 2 Ahmet’ten fayda gördük. Kendisine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 2219 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter