21 Mart 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Oruç başvuruyu yaptı!
AK Parti’de başvuru süresinin dolmasına 4 gün kala Ahmet Etem Oruç, belediye başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Lüleburgaz # 09 Kasım 2018 Cuma 09:17

Çınar TÜRKMEN

AK Parti’de 12 Kasım Pazartesi günü sona erecek olan belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde aday adaylığı başvurusunu yapan ilk isim Ahmet Etem Oruç oldu.

AK Parti’den şu ana kadar tek aday adayı olan Ahmet Etem Oruç, hazırladığı başvuru dilekçesini AK Parti İlçe Başkanı Tanzer Koç’a teslim ederek açıklamalarda bulundu.

Partililerin de katıldığı toplantıda konuşan Oruç; “Yıllardan beri şahsıma başkan diyorlar. Bunu taçlandırmak için de belediye başkanlığına çıkıyoruz” dedi.

“YAPARSA AHMET ETEM ORUÇ YAPAR DİYECEĞİZ”

“20 yıldır Lüleburgaz’a bir köy muamelesi, bir belde muamelesi yaparak, hiç halkını düşünmeden, çöpünü, otopark meselesini düşünmeden, semt pazarlarını düşünmeden hizmet yapılan bir Lüleburgaz teslim alacağım inşallah. İktidar partisinin ne kadar kudretli olduğunu göstermek zorundayız. O makam o kadar uludur ki 7’den 70’e herkesin hakkı hukuku var. Çok zor bir görev alacağım. Geçmişteki yapılanları bırakacağız. 350 dönüm çöplük alanını kaldırdığımız zaman halkın parkı olacak. Trakya’nın ilk tramvayı, ilk teleferiği Lüleburgaz’da olacak. Bu iktidarın gücü ile olacak. Eğer yaparsa AK Parti, yaparsa Ahmet Etem Oruç yapar diyeceğiz”

“SİZİN PARALARINIZI SİZ EĞLENİYORMUŞÇASINA SİZLERDEN KARŞILIYORLAR”

Lüleburgaz Belediyesi’nin bütçesine değinen ve Kongre Meydanı’nda yapılan konserleri eleştiren Oruç; “Eğer yağmur yağmamış olsaydı burası bir mahşer alanı olacaktı. Lüleburgaz’da yapılması gereken çok iş var. Şu an bütçe 214 milyon, bunun yüzde 95’i su paralarından alınıyor. Su parasının tonu 3 TL, atık, katı atık ve eğlence parası alıyorlar sizden. Kongre Meydanı’nda yaptığımız eğlenceler sizlerden karşılanıyor. Sizin paralarınızı, siz eğleniyormuşçasına sizlerden karşılıyorlar. O kadar doluyum ki. Ben bu işe aşığım, çünkü ben Lüleburgaz halkını seviyorum, Lüleburgaz çocuğuyum. Spor camiasının yüzde 99’u şahsımı destekleme kararı aldı” diye konuştu.

“MECLİSTE MUHALEFET YAPTIRMIYORLAR”

Oruç son olarak, projelerini açıklamayan aday adaylarını eleştirerek; “Sizin hayalleriniz benim hayallerime yaklaşsın ben ertesi gün istifa ederim” dedi.

Oruç; “Belediye meclis üyemizden öğrendik, sorunları konuşturmuyorlar, muhalefet yaptırmıyorlar. Söz hakkı verilecek, belediyede de konuşma hakkı isteyeceksiniz. Görevler bizim olacak. 22 mahalleye 22 otopark yapacağız. Bunu iddialı konuşuyorum. Diğer adaylar gibi Lüleburgaz’ı bir mahalli seçim havasından çıkarıp genel seçim havasına sokanlara söylüyorum, projelerinizi açıklayın. Sizin hayalleriniz benim hayallerime yaklaşsın ben ertesi gün istifa ederim. Ben rahmetli İrfan Oruç’un oğluyum dedim. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedim. Şu an çeşmelerinizden akan su var ya, İrfan Oruç’un eseri. Ben bununla gurur duyuyorum. Lüleburgaz’a 10 bin kişilik bir üniversite getireceğiz. Bir AVM’ye teslim edilmeyecek Lüleburgaz. Şahısların rantı değil halkın rantı düşünülecek” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 1832 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter